Kosmoloogia pettus

Video: teadlane tõestab, et raketid ei saa töötada vaakumis SVG placeholder 07:25

Video: teadlane tõestab, et raketid ei saa töötada vaakumis

Elukutseline magistrikraadiga mehaanikainsener põhjendab, miks raketid ei saa töötada vaakumis. Lisaks selgitab ta, et põhjus, miks teadlased sellest avalikult ei räägi ei ole mitte selles, et nad sellest aru ei saaks, vaid ennekõike selles, et teadlased ei uuri teemasid, mille eest neile palka ei maksta: “Me oleme valesti mõistnud sõna “teadlane”. Inimesed arvavad, et teadlane on keegi, kes uurib universumit ja üritab leida universumi vastuseid. See ei ole nii. Teadlastele makstakse, et nad midagi teeksid. Et nad täidaksid oma ülesandeid. Kui teadlasele selle eest ei maksta, siis ta ei hakka seda uurima.”

SVG placeholder
SVG placeholder 02:55

Videoeksperiment: vaatluse põhjal ei vasta Maa kumerus ametlikele andmetele

Peavooluteaduse kohaselt on Maa kera, mille raadius on 6371 km. Võttes eelduseks, et valgus levib sirgjooneliselt, tegime järgmise katse. Sõitsime Tallinnast välja Tilgu sadamasse, mis asub Tabasalust veidi edasi. Tilgu sadamast on väga hästi näha Aegna saart ja Naissaart ning selge ilmaga ka Kräsuli saart. Kräsuli saarongi meie vaadeldav objekt. Mida me teada saime, vaata edasi juba videost. Igatahes meiega kaasas olnud igapäevaselt teadusega tegelev matemaatik sai üllatuse osaliseks.

Video: Skeptik kohtub Henry Cavendishiga SVG placeholder 03:34

Video: Skeptik kohtub Henry Cavendishiga

Füüsik ja keemik Henry Cavendish(1731-1810) oli mees, kes väidetavalt suutis ära kaaluda terve Maa. Viimasel ajal on üha rohkem inimesi hakanud kahtlema peavoolu teaduse usaldusväärsuses, sest paljude uuringute tulemusi mõjutavad selle tellinud sponsorid ja paljudesse teadusteooriatesse suhtutakse kui dogmasse, mille üle ei vaielda. Käesolev video räägib sellest, mis juhtuks siis, kui selline avastus tehtaks tänapäeval ja kuidas tüüpiline skeptik sellele reageeriks.

Vaata uue ajaviitesarja “Lameda Maa Uudised” pilootosa
SVG placeholder
SVG placeholder 01:29:43

Vaata uue ajaviitesarja “Lameda Maa Uudised” pilootosa

2012. aasta augustis ilmunud populaarse videoblogi “Ulmefilm” looja Hando Tõnumaa on alustanud uut videoprojekti, seekord tegu ajaviitesarjaga “Lameda Maa Uudised”, mis nagu eelkäijagi, käsitleb erinevaid teooriaid, mida tavameedias naljalt ei kajastata. Erinevalt “Ulmefilmist” vaatavad “Lameda Maa Uudised” neid teemasid läbi huumoriprisma.