2 minuti Telegram

2 minuti Telegram: Päikeseloojang… ? SVG placeholder 02:44

2 minuti Telegram: Päikeseloojang… ?

Teie ees on aasta esimene “2 minuti Telegram”. Meile öeldakse, et päike loojub n-ö Maa kumeruse taha, aga siin videos me näeme midagi sootuks muud toimumas. Originaalvideo autor David Weiss ütleb, et ta filmis selle drooniga DJI Mavic Pro 100 m kõrguselt, Connecticuti ja New Yorgi piiril 17. märtsil 2018 vahetult enne päikeseloojangut.

2 minuti Telegram: 4.30 klubi SVG placeholder 03:35

2 minuti Telegram: 4.30 klubi

Täna soovin ma teile rääkida ühest väga huvitavast klubist. See ei ole midagi salajast, aga nii palju kui mina olen aru saanud, siis kõige retsimad vennad kõik kuuluvad sellesse või selle sarnastesse klubidesse. Jutt käib 4.30 klubist, mis tähendab seda, et sa ärkad iga päev üles kell 4.30 hommikul ja alustad oma toimetamistega. See eeldab, et sa lähed magama kuskil 9-10 paiku õhtul. Mina liitusin selle klubiga umbes aasta aega tagasi ning võin kinnitada, et asi on seda väärt.

2 minuti Telegram: Tuluke taevas SVG placeholder 02:48

2 minuti Telegram: Tuluke taevas

Unusta korraks ära kõik, mida sa arvad, et tead. Mida tähendab ütlus “vankrit hobuse ette kinnitama“? Üks enim levinumaid argumente, mida öeldakse ettekäändeks, miks Maa on kahtlemata ümmargune, on see, et “teised planeedid on ju ka ümmargused, seega peab ka planeet Maa olema ümmargune“, andmata endale aru, et selles väites on loogika viga. Sest nõnda võetakse juba eelduseks, et meie oleme ka “planeedi“ peal. See on n-ö ümmargune argument.

2 minuti Telegram: Rocketgate SVG placeholder 02:41

2 minuti Telegram: Rocketgate

Kaitseministeerium vastas lõpuks ometi Telegrami ametlikule teabenõudele hiljutise raketi intsidendi osas. Kummalisel kombel on aga Kaitseministeeriumi kommentaar täielikult vastuolus sellega, mida ütles endine kaitseväe juhataja, erukindral ja praegune Riigikogulane Ants Laaneots raketi juhtumi kohta Kanal 2 otse-eetris 11 (vaata tema sõnavõttu siin: "2 minuti Telegram: Raketi-intsident"). septembri hommikul. Lisaks ei suutnud Kaitseministeerium kahe kuu jooksul esitada mitte ühte ainsatki asitõendit, et raketi-intsident üldse kunagi juhtunud oleks.

2 minuti Telegram: Kuumoodul SVG placeholder 02:16

2 minuti Telegram: Kuumoodul

Miks näeb tehnikaime välja kui laste kooliprojekt? Kas sulle tundub, et kuumoodul aastast 1969 on teaduse tippsaavutus? Vaata ise meie neljandat "2 minuti Telegrami" ja mõtle, mis mulje see ehitis sulle jätab. Igatahes ei tasu unustada, et lisaks muudele vasturääkivustele on 1969. aastal väidetavalt teise inimesena Kuu pinnale astunud astronaut Buzz Aldrin öelnud, et tegelikult nad Kuu peal ei käinudki.

2 minuti Telegram: Franz Ferdinand SVG placeholder 02:32

2 minuti Telegram: Franz Ferdinand

Kas sina pead end selliseks inimeseks, kellele meeldib oma uskumusi proovile panna? Siin fotol on Viini sõjamuuseumis välja pandud auto, milles istus Austria ertshertsog Franz Ferdinand, kui ta 1914. aastal ära tapeti.

2 minuti Telegram: 90-90-1 VÄLJAKUTSE SVG placeholder 02:10

2 minuti Telegram: 90-90-1 VÄLJAKUTSE

Telegram esitab sulle väljakutse keskenduda järgmise 90 päeva jooksul tööpäeva esimesed 90 minutit ainult ühele, kõige olulisemale teemale. Väidetavalt tõstab see sinu produktiivsust märgatavalt. Kas oled valmis?

2 minuti Telegram: Raketi-intsident SVG placeholder 02:39

2 minuti Telegram: Raketi-intsident

Teie ees on esimene episood uuest lühivideote sarjast, kus võtame minuti-paari jooksul läbi mõne põneva teema. Seekord on hambus suvine raketi-intsident, mis pole siiani lahendust leidnud.