Kodumaised Tegijad

Video! Märt Põder on loonud e-valimiste süsteemi, mis on turvalisem, kui riigi oma SVG placeholder 26:40

Video! Märt Põder on loonud e-valimiste süsteemi, mis on turvalisem, kui riigi oma

Vestlesime 15. juunil e-valimiste puudustele tähelepanu juhtiva infovabaduse ja digiõiguste aktivisti Märt Põdraga. Teemaks muidugi äsjased europarlamendi valimised, kus taaskord läks läbi mitu kehtetut e-häält. Lisaks rääkisime veebilehest, kuhu Põder on püsti pannud alternatiivse hääletusplatvormi, mis on turvalisem, kui riigi e-hääletamine. Nimelt on seal iga samm, erinevalt riigi e-hääletuse süsteemist, ka päriselt üle-kontrollitav.

Minu elu muutev kogemus: sünnitamine koos doulaga (2/2)
SVG placeholder
SVG placeholder 35:03

Minu elu muutev kogemus: sünnitamine koos doulaga (2/2)

Nii nagu paljudel teistel naistel, olid ka minu märksõnadeks seoses sünnitamisega lisaks “ilule” ja “enneolematule armastusele” paraku ka “väljakannatamatu valu” ja “hirm”. Mainin veel, et kuigi minu arvates on kodusünnitus loomulik ja hea valik, olen ma ise alati otsustanud sünnitusmaja kasuks ning minu kogemused seal on olnud valdavalt meeldivad – alates ämmaemandatest ja arstidest lõpetades rahu ja privaatsusega. Kuid ma ei oleks osanud uneski näha, kui suur erinevus on sünnitamine doula abiga. 

Poliitiline Karneval #16: naerusuised hirmujutud ehk koroonakriisi mõjust meediale ja Marti Kuusiku juhtumist
SVG placeholder
SVG placeholder 15:27

Poliitiline Karneval #16: naerusuised hirmujutud ehk koroonakriisi mõjust meediale ja Marti Kuusiku juhtumist

Radikaalne poliitikavaatleja Andres Laiapea räägib oma järjekordses monoloogis meedia mõjust inimestele, koroonakriisi mõjust meediale ja Marti Kuusiku juhtumist.

Poliitiline Karneval #14: küsitluste imetabane maailm (+video!)
SVG placeholder
SVG placeholder 18:30

Poliitiline Karneval #14: küsitluste imetabane maailm (+video!)

Radikaalne poliitikavaatleja Andres Laiapea räägib oma järjekordses monoloogis POLKA arvamusuuringute mõjust poliitilistele otsustele, leides lõpuks, et demokraatlikus riigis, kus võimu legitiimsuse aluseks on rahva tahe, võiks riigi juhtimisel tugineda siiski rohkem rahvahääletustele, mitte veebiküsitlustele.

Video! IIDALA “Praktiline Spirituaalsus” #2: igapäevane elu = minu vaimne praktika?
SVG placeholder
SVG placeholder 15:54

Video! IIDALA “Praktiline Spirituaalsus” #2: igapäevane elu = minu vaimne praktika?

Teie ees on teine osa uuest videosarjast “Praktiline Spirituaalsus”, mille autoriks on Iida-Leena Materasu ehk IIDALA – terapeut, nõustaja, sõnavõlur ja koolitaja. Oma teises videos räägib ta praktilisest spirituaalsusest igapäevasest elus ja nimelt sellest, kas ja kuidas argipäev ise saab olla sinu vaimne praktika.

Isetervenemine #2: Erki Laansalu südameasjaks on inimkonna tervenemine SVG placeholder 43:42

Isetervenemine #2: Erki Laansalu südameasjaks on inimkonna tervenemine

“Isetervenemine” on saade, kus osalevad inimesed, kes on otsustanud võtta vastutuse ja õppida, kuidas oma keha ja vaimu iseseisvalt ehk meditsiinist sõltumata tervendada. Teise episoodi külaliseks on videograaf, elus inimene ja uue maailma looja Erki Laansalu, kelle südameasjaks on nii inimkonna kui ka ümbritseva keskkonna tervenemine. 

Saates “Isetervenemine” osalevad inimesed, kes on otsustanud kogeda nii tervist kui ka vabadust SVG placeholder 33:33

Saates “Isetervenemine” osalevad inimesed, kes on otsustanud kogeda nii tervist kui ka vabadust

“Isetervenemine” on saade, kus osalevad inimesed, kes on otsustanud võtta vastutuse ja õppida, kuidas oma keha ja vaimu iseseisvalt ehk meditsiinist sõltumata tervendada. Saate autor ja eestvedaja on Madis Mark.

Poliitiline Karneval #15: valimiskarussell, koroonapassid ja politseiriik (+video)
SVG placeholder
SVG placeholder 23:20

Poliitiline Karneval #15: valimiskarussell, koroonapassid ja politseiriik (+video)

Radikaalne poliitikavaatleja Andres Laiapea räägib oma igakuises monoloogis olulisematest poliitilistest arengutest Eestis, aga ka muust huvitavast.

Telegrami konverents 2015 VIDEO: Erki Kaikkonen – “Inimeseks olemisest” SVG placeholder 39:51

Telegrami konverents 2015 VIDEO: Erki Kaikkonen – “Inimeseks olemisest”

Avaldame järjekordse video 3. aprillil esimest korda toimunud Telegrami konverentsilt, mida külastas üle 900 inimese. Kogu programmi rikastasid 13 erineva maailmavaate ja professiooniga inimese loengud, täna pakume teile kuulamiseks kommunikatsioonieksperdi ja koolitaja Erki Kaikkoneni palju kiitust saanud ettekannet “Inimeseks olemisest”. Konverentsipäeva modereeris Alar Ojastu.

Telegrami konverents 2015 VIDEO: Alar Ojastu päevatutvustus ja lõpukõne SVG placeholder 28:59

Telegrami konverents 2015 VIDEO: Alar Ojastu päevatutvustus ja lõpukõne

3. aprillil toimus Tallinnas Salme Kultuurikeskuses esimest korda Telegrami konverents, mida külastas üle 900 inimese. Lisaks kõigele muule esinesid seal põnevate ettekannete ja kõnedega 13 erineva maailmavaate ja professiooniga inimest. Päeva juhtis juhtimisekspert ja inspiratsioonikoolitaja Alar Ojastu, kes lisaks päeva modereerimisele ka ise kaks väga sütitavat kõnet maha pidas: ühe päeva sissejuhatuseks ja teise õhtu lõpus. Mõnusat kuulamist ja kaasa mõtlemist!