Tere, Teile on Telegram (2017-2019)

Tere, Teile on Telegram! 18: Mis saab Eesti metsadest? SVG placeholder 00:01

Tere, Teile on Telegram! 18: Mis saab Eesti metsadest?

Mis praegu metsa-asjanduses toimub? Kui palju on Eestis tegelikult metsa? Kas metsa mahaparseldajad on pahatahtlikud või lihtsalt ullikesed? Kuidas sina ise saad riigi poolse ahnuse ja raiskamise ohjeldamiseks midagi ära teha? Vastuseid aitavad 16. novembril Telegrami Facebookis eetris olnud saates leida kodanikuliikumise Eesti Metsa Abiks ehk EMA eestvedajad Linda-Mari Väli ja Martin Luiga, saadet juhivad Telegrami loojad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa.

Tere, Teile on Telegram! 19: Intervjuu iidse müstikakooli õpetaja ja õpilasega SVG placeholder 00:01

Tere, Teile on Telegram! 19: Intervjuu iidse müstikakooli õpetaja ja õpilasega

Kohe lõppeva nädala neljapäevast pühapäevani oli soovijatel võimalik Maa ja Taeva heaolukeskuses osa saada Moodsa Müstikakooli (Modern Mystery School) õppeprogrammist, mis väidetavalt sisaldab iidseid tarkuseid, kuna kool olevat üks seitsmest üle 3000 aasta tagasi kuningas Salomoni poolt asutatud müstikakoolist. Sealseid iidseid teadmisi on edasi antud meistrilt õpilasele, sest vägi, mis teadmiste ja tehnikatega kaasneb, on väga võimas ning rumala inimese kätes lausa ohtlik. Koolid on suurema osa ajast tegutsenud salajastena, kutsudes õppima vaid väga valitud seltskonda, kuid 20 aastat tagasi otsustati ühe kooli uksed avada ja Moodsas Müstikakoolis on nüüdseks käinud ka juba kümned eestlased. Uurisime nädala keskel, enne õppetöö algust kooli õpetajalt Shanilt ja õpilaselt Irene Kaljustelt, millega siis täpsemalt tegu on.

Tere, Teile on Telegram! 21: Mis on intuitsioon ja kuidas seda kasutada? SVG placeholder 00:01

Tere, Teile on Telegram! 21: Mis on intuitsioon ja kuidas seda kasutada?

Selle nädalala Telegrami saade on pühendatud intuitsioonile: mis see on ja kuidas seda kasutada? Kas ja miks eelistada mõistusele südame häält ja kuidas intuitsiooni emotsioonidega mitte segamini ajada? Vastuseid aitab leida ettevõtja, koolitaja, terapeut ja elukutseline elu-uurija Joonas Saks. Konspirituaalne jutusaade “Tere, Teile on Telegram” on eetris Telegrami Facebookis neljapäeva õhtuti.

Tere, Teile on Telegram! 26: SkyWay – alternatiiv Rail Balticule? SVG placeholder 36:38

Tere, Teile on Telegram! 26: SkyWay – alternatiiv Rail Balticule?

Teie ees on uus osa sarjast “Tere, Teile on Telegram“ ning seekord keskendume väga põnevale ja innovatiivsele SkyWay-nimelisele õhuraudtee projektile, mis võiks olla tuleviku alternatiiv Rail Balticule. SkyWay on odavam, kiirem, moodsam ja turvalisem kui Rail Baltic ning lisaks jäävad SkyWay puhul alles ka inimeste ja loomade kodud.

Tere, Teile on Telegram! 25: Edithi seiklused meditsiinisüsteemis SVG placeholder 39:53

Tere, Teile on Telegram! 25: Edithi seiklused meditsiinisüsteemis

Kas sina kujutad ette, mis tunne on väljuda haiglast veel haigemana kui sinna sisenedes, ja raviarst kehitab selle kõige peale ainult õlgu? Kui arstid sind ei usu ja ei ole nõus isegi uurima, mis sul tegelikult viga on? Või tead, mis tunne on elada iga päev teadmisega, et tänane võib olla viimane? 30-aastane Edith Sööt teab ja ta on oma uskumatud seiklused Eesti meditsiinisüsteemis jäädvustanud ka blogisse. Ta loodab ikka veel, et on olemas keegi, kes oskab teda aidata. Ja seetõttu otsustas ta anda ka selle videointervjuu.

Tere, Teile on Telegram! 20: “Pealtnägijast” välja jäetud vaktsiinikahjustuse lugu SVG placeholder 23:48

Tere, Teile on Telegram! 20: “Pealtnägijast” välja jäetud vaktsiinikahjustuse lugu

22. novembril ETV eetris olnud “Pealtnägijas” tutvustati kolme lapse vaktsiinikahjustuse lugu. Neljas, Soomes elava Eesti perekonna juhtum jäi aga saatest välja ja on nüüd teie ees. Kui kolme esimese loo puhul leidsid arstid, et tegu võis olla kokkusattumusega ja beebieas juhtunut ei saa tegelikult tagant järgi kindlaks määrata, siis neljanda loo puhul on Soome ametnikud veendumusel, et tegu oli vaktsiinikahjustusega. Alati elurõõmus ja sotsiaalne täiskasvanud noormees muutus pärast viie vaktsiini saamist üleöö… Erinevalt Eestist on Soomes (ja paljudes teistes riikides) võimalik vaktsiinikahjustuse puhul kahjutasu taotleda ja just seda on Ester Märtsimaa ja tema poeg Mark ka teinud. Üsna tavapäratu on ka see, et kodupolikliiniku meedik andis Estrile lugemiseks infolehe pealkirjaga “Millised vaktsiinid on statistiliselt kõige surmavamad”.

“Tere, Teile on Telegram!” 16: Pea igal naisel on mõni ahistamiskogemus. Miks? SVG placeholder 59:31

“Tere, Teile on Telegram!” 16: Pea igal naisel on mõni ahistamiskogemus. Miks?

Ahistamise teema on väga paljude naiste jaoks olnud päevakorra juba lapse- või noorukieast saati. Konspirituaalse jutusaate “Tere, teile on Telegram!” stuudios oli seekord Telegrami peatoimetaja Mariann Joonase ja Õhtulehe loovjuhi Anu Saagimi külaliseks seksuaalhariduse ekspert  ja kodanikuaktivist Kristina Birk, kes aitas keerulist teemat lahti harutada.

Tere, Teile on Telegram: Mis juhtus 11. septembril 2001 tegelikult? (1. osa) SVG placeholder 42:14

Tere, Teile on Telegram: Mis juhtus 11. septembril 2001 tegelikult? (1. osa)

Sel esmaspäeval oli traagiliste 9/11 sündmuste aastapäev ning ka veebisaates “Tere, Teile on Telegram!” tuletati meelde sündmuste ametlikku juttu, selle auke ja alternatiivseid teooriaid ning värskemaid avastusi. Kuna teema on mahukas ja palju olulist jäi läbi arutamata, keskendub ka järgmise nädala saade viimase 16 aasta jooksul pea kogu maailma turvalisus-, privaatsus- ja sõja”mänge” dikteerinud sündmusele.