Tere, Teile on Telegram! 20: “Pealtnägijast” välja jäetud vaktsiinikahjustuse lugu

  • 90 vaatamist
  • Avaldatud: dets. 03, 2017

22. novembril ETV eetris olnud “Pealtnägijas” tutvustati kolme lapse vaktsiinikahjustuse lugu. Neljas, Soomes elava Eesti perekonna juhtum jäi aga saatest välja ja on nüüd teie ees. Kui kolme esimese loo puhul leidsid arstid, et tegu võis olla kokkusattumusega ja beebieas juhtunut ei saa tegelikult tagant järgi kindlaks määrata, siis neljanda loo puhul on Soome ametnikud veendumusel, et tegu oli vaktsiinikahjustusega. Alati elurõõmus ja sotsiaalne täiskasvanud noormees muutus pärast viie vaktsiini saamist üleöö… Erinevalt Eestist on Soomes (ja paljudes teistes riikides) võimalik vaktsiinikahjustuse puhul kahjutasu taotleda ja just seda on Ester Märtsimaa ja tema poeg Mark ka teinud. Üsna tavapäratu on ka see, et kodupolikliiniku meedik andis Estrile lugemiseks infolehe pealkirjaga “Millised vaktsiinid on statistiliselt kõige surmavamad”.

Kodupolikliiniku meedik andis Estrile vaktsiinide kohta kaks infolehte. Esiteks “Millised vaktsiinid on statistiliselt kõige surmavamad” ja teiseks infolehe vaktsiinide kõrvaltoimete kohta.

Vaata neid siit: https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/tere-teile-on-telegram-20-pealtnagijast-valja-jaetud-vaktsiinikahjustuse-lugu

(kahjuks ei ole hetkel toimetusele teada, kas polikliiniku töötaja jagab seda esimest paberit kõigile või ainult vaktsiinikahjustustega patsientidele ja kas ta teeb seda kooskõlas ülejäänud meeskonnaga – toim.)

 

Estri ja tema poja lugu pikemalt

5. jaanuaril 2015 läks minu 19-aastane poeg Mark ajateenistusse Soome kaitsejõududesse Tammisaaris. Armeesse läks ta teadlikult omal tahtel, ta lausa oli rõõmus selle üle, et saab uusi kogemusi. Ta on alati olnud väga sotsiaalne ja rõõmsameelne. Sõpru oli tal väga palju ja ka uusi tuttavaid leidis kergesti. Keskkooli ajal kandis ta pidevalt kõige sõbralikuma ja sotsiaalsema õpilase tiitlit. Huvitus kõigest ja oli väga vastutulelik.

Kodus oli enne kaitseväkke minekut jutt, et vaktsiine ei lase teha, kui neid nõutakse, sest peres on esinenud nende suhtes ülitundlikkust. Kohapeal aga ei peetud seda keeldumist millekski, kuigi mitmed teisedki poisid püüdsid selgitada, et ei soovi vaktsineerimist. Töödeldi kõiki siiski hirmutamise abil ja nõuti vaktsineerimist 7. jaanuaril. Paari kolmel päeva pärast tekkisid paljudel väga erinevad sümptomid, kuid kõik loeti algselt uues kohas ikka ette tulevateks kohanemisraskusteks. Poeg helistas nii minule kui ka oma tüdruksõbrale, et ta tunneb ennast väga halvasti . Soovitasin tal sellest teavitada. Algul ta muidugi eiras seda, kuid kui olek läks järjest halvemaks, teatas ta enda ülemale korduvalt, et midagi on väga valesti.

Esiteks tekkisid tal hingamisraskused, mis päädisid lõpuks seisundiga, kus ta ei saanud enam magada, kuigi oli väga väsinud. Aken seal öösel õhutuseks lahti ei tohtinud olla. Kuna varem olid tal koolis hallituse tõttu olnud terviseprobleemid ja selgus, et ka kasarmus oli hallitus, arvasime algul, et tervis halvenes selle tõttu. Kuid probleemid jätkusid – tõusis palavik, lihased ei töötanud ja valutasid, nii et lõpuks oli ka kõndimisega raskusi. Tekkis pidev suu kuivus ja joogijanu, kaua kestvad peavalud, mille leevenduseks anti Burana 600mg tablette. Tekkis jõuetus, uimasus ja tihti nagu mälu kadus ära. Hiljem lisandusid südameprobleemid ja ärevus, nahk muutus kuivaks ja kogu keha valutas nii, et ei võinud kusagilt katsudagi.

Korduvatele tervisliku seisundi halvenemisest teada andmistele aga kaitseväes ei reageeritud ja nii langes ta 16. jaanuari öösel psühhoosi, mille tagajärjel viidi ta sõjaväe haiglasse, kus talle anti väga suurtes kogustes igasuguseid rahusteid. Ta pandi praktiliselt kaheks päevaks magama. Ise saime loa teda külastada alles kolmandal päeval. Näha teda sellises olekus oli kohutav. Esialgu ei tundnud ta meid ära ja aina korrutas teatuid sõnu. Liigutused olid väga tõmblevad ja oli näha, et kogu ta keha värises. Palavikku võeti alla ja kohutavaid pea ja keha valusid leevendati Burana 800mg tablettidega, sest kogu ihu oli nii valus, et ei kannatanud puudutusi. Juba ainuüksi kallistuste peale ta karjus valust.

Sõjaväe haiglas oli ta kuni 21. jaanuarini 2015, seejärel toodi ta ära Vaasa neuro-psühholoogilisse haiglasse, mis kuulub meie maakonna haigla alla. Ühesõnaga kodule lähemale. Seal viibis ta kuu lõpuni, minu palvel lubati ta koos hunniku rohtudega kodusele ravile. Kodus hakkas selguma ka kurb tõsiasi, et tal puudus mälu ja hakkas selgeks saama, et ka nendest valuvaigistitest ja rahustitest olid tekkinud kõrvalmõjud. Proovisin vähehaaval rohtusid vähendada, et näha kas sümptomid vähenevad. Käisime ka Eestis homöopaadi juures, et saada toetavaid preparaate ja turgutasin teda kõikvõimalike kodus valmistatud toormahlade ja mahetoiduga, mida ise kasvatasin. Olukord hakkas kiirelt paranema, nii et arsti nõusolekul lõpetati rohtude edaspidine väljakirjutamine.

Ometi ta mälu ei taastunud ja ka kõik muu ei olnud endine. Näiteks tema tundetu, tuim ja endassetõmbunud olek. Sõpradega suhtles ta vähe, sest tema jaoks olid nad nüüd justkui võõrad. Ta kurtis pidevaid peavalusid ja väga väsinud olekut. Mõnikord kõrvalt vaadates jäi ta mõnda asja tegema kui automaatselt ega saanud aru, kuna lõpetada – pidin meelde tuletama, et oled seda juba teinud. Vähehaaval õppis ta siiski nagu asju uuesti ja ka varasemad teadmised tulid ka jupi kaupa tagasi.

Nüüd käesoleval suvel läks ta suvetööle Stora Enso pappkarpide tehasesse. Äkitselt hakkas ta tervis jälle halvenema, ta oli väga tujukas, pidevad peavalud, südame rütmihäired ja kohati sügav depressioon, kuigi põhjust nagu ei näinud. Juuli keskel sattus ta uuesti haiglasse, nii et oli tohutu tagasilangus tervise osas ja kõik algas jälle otsast peale.

Ta puhkas uuesti kuni sügiseni ja proovis siis rohtude najal jätkata õpinguid ülikoolis (ta õppis majandust), kuid kaks nädalat hiljem jõudis arusaamisele, et ei suuda jätkata, kuna ei suutnud mäletada isegi eelnevalt õpitut ja ta ei saanud enam millestki aru. Tekkisid keskendumisraskused – selgus, et ta ei suutnud lugeda tekste ja nende sisu mõista. Ta soovis, et keegi talle ette loeks ja selgitaks samal ajal, mida miski tähendab.

Hetkel on ta haiguspuhkusel, kuna võitleb pidevalt arusaamisega elust. Tal ei ole hetkel mingeid sihte ning viibib suurem osa ajast oma toas. Peast on käinud läbi enesetapu mõtted ja tihti tuleb tal peale suur masendus ja ahastus, selleks olen pidevalt ta läheduses. Ta ei tule hetkel toime oma eluga, sest mälu puudumine ja asjade mitte mäletamine mõjub talle väga halvasti. Ta väldib sõpradega suhtlemist, sest ta ütleb, et ei oska enam suhelda ja siis kui ta püüab mingit jututeemat aretada, hüppab mõte ühelt teemalt teisele ja lõpuks unustab kõik, mida tahtis öelda. Igasugune entusiasm, mida tal enne oli küllaga, puudub täielikult.

Tänaseks on vaktsiinide süstimisest möödas 2,5 aastat, Mark ja tema tervis muutusid paari päevaga tundmatuseni ja ei ole senini taastunud. Vaktsiinid, mida poeg 7. jaanuaril 2015 sai, olid 1) kolmikvaktsiin 6RH1 103 (difteeria/teetanus/läkaköha), 2) 6RH1 MEN MenACWY135 (meningiidi vaktsiin) ja 3) 6RH1 305 influenssa (gripivaktsiin). Rohtudest anti talle siis kahes haiglas kokku Burana 600 mg ja 800mg, SERENASE 5mg ,OLANZAPINE ACCORD 5mg ja hiljem 20mg, OPAMOX 15mg, LORAZEPAM 2MG/ML 1ML, SYPREX 15mg, mida kasutati ainult haiglas, koju saatmise järel muutus OLANZAPINIKS. Öeldakse, et vaktsiine tohib teha ainult täiesti tervele inimesele, kuid minu pojal oli tol 2015. aasta alguse talvel suured nahaprobleemid. Ja ta ei saanud mitte ühe vaid kuus vaktsiini korraga!

Kuna Soomes on vaktsiinikahjustustele ette nähtud riiklik kompensatsioon, oleme sisse andnud ka selle kohase taotluse. Marki haiguslugu vaadates on selgelt näha, et see kõik on toimunud „tänu“ vaktsiinidele – tema juhtumi vastu võtnud ametnik ütles ka, et neid lugusid, kus vaktsineerimise ja selle kõrvalmõjude seost tõestada ei saa, üldse menetlusse ei võetagi.

Lõpetuseks ka loo alguses mainitud meie pere vaktsiinitundlikkusest. Kui Mark oli 11-kuune beebi, põdes ta meningiiti, mille taga oli meningokokk-bakter. Kaldun nüüd arvama, et juba see tingitud vaktsiinist. Pärast kuu aega kestnud antibiootikumikuuri haiglas, ilmnesid tal mitmed terviseprobleemid: seedimine ei töötanud korralikult, pidevad kurguvalud ja kuiva naha probleemid ja väga tihti esines luumurdusid. Kui kõike seda tagantjärele vaadata, siis oli ta kindlasti ülitundlik vaktsiinidele juba enne aastaseks saamist. Lisaks kunagi minu kaksikvend suri ema käte vahel vahetult peale vaktsiinisüsti saamist ja mu õde tegi kunagi teetanuse süsti, tänu millele ta võitles mitu aastat ellujäämise nimel. Ta katkestas samuti õpingud, sest ei suutnud millelegi keskenduda ja tal olid pidevad tervisehäired, nii et tihti ei suutnud nädalate kaupa voodist tõusta, tekkisid ärevushäired, keskendumisraskused, käte värin, südame pekslemine jne.

Selline siis meie lugu ja hetkel tundub nii, et pean tema hooldajaks olema veel pidevalt. Teeme hetkel puhastuskuure ja teisi toetavaid protseduure.

(0) kommentaari

Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.

SVG placeholder Enim vaadatud

Vaata kõiki SVG placeholder
Telegrami FB-live (08.02.24): kommenteerime Tuckeri-Putini feikintervjuud, aga imestame ikkagi, miks inimesed sellest nii hoos on?
SVG placeholder
SVG placeholder 23:45

Telegrami FB-live (08.02.24): kommenteerime Tuckeri-Putini feikintervjuud, aga imestame ikkagi, miks inimesed sellest nii hoos on?

8. veebruari live´is kommenteerisime päev enne päris intervjuu eetrisse minekut liikvele läinud USA ajakirjaniku Tucker Carlsoni ja Venemaa presidendi Vladimir Putini “intervjuud”, mis tundus nii ajuvaba, nagu selle oleks kokku pannud AI. See valeintervjuu saavutas aga sama, mille sama hilisõhtul veebi ilmunud originaal: elevuse konservatiivse meedia ja selle lugejate seas.

Kas sa tead seda tüdrukut? SVG placeholder 06:06

Kas sa tead seda tüdrukut?

Mis on esimene mõte, mis sulle pähe tuleb, kui seda tüdrukut siin pildil näed? Kui sa ei tea, kes ta on, siis seda artiklit lugedes saad teada. Teine küsimus, millele tahan rõhku panna on, et miks on oluline teada, mida see tüdruk ütles 33 aastat tagasi. Nimelt on sellel kõigel väga suur seos Venemaa-Ukraina nn proksisõja eskaleerimisega, mida eestlastele praegu iga hinna eest “maha müüa“ üritatakse.

Telegrami Podcast #88 (POOLIK): Epistemoloogia, muinasjutud ja tuumapomm (külas John Le Bon), eesti keeles SVG placeholder 15:42

Telegrami Podcast #88 (POOLIK): Epistemoloogia, muinasjutud ja tuumapomm (külas John Le Bon), eesti keeles

Seekordne podcast Austraalia uurija John Le Boniga, mis sai salvestatud novembris 2023, kui ta väisas Tallinnat Telegrami konverentsi “Tuleviku Foorum” raames, on filosoofilisemat laadi. Räägime muu hulgas JLB Redditi leheküljest conspiracy NOPOL ehk poliitikavaba vandenõu Redditist, kus on üle 60 000 jälgija. Ja jutustame teemadel: Mis on epistemoloogia? Miks õpetavad koolid 12 aastat mingeid mudeleid, mis pole reaalsus, kuid ei õpetata seda, mis on õppimine ja ei julgusta mõtlema selle üle, mis on teadmised. Mida tähendab midagi teada? Mis on objektiivne reaalsus?

Telegrami Podcast #88 (TÄISPIKK): Epistemoloogia, muinasjutud ja tuumapomm (külas John Le Bon), eesti keeles
SVG placeholder
SVG placeholder 30:23

Telegrami Podcast #88 (TÄISPIKK): Epistemoloogia, muinasjutud ja tuumapomm (külas John Le Bon), eesti keeles

Seekordne podcast Austraalia uurija John Le Boniga, mis sai salvestatud novembris 2023, kui ta väisas Tallinnat Telegrami konverentsi “Tuleviku Foorum” raames, on filosoofilisemat laadi. Räägime muu hulgas JLB Redditi leheküljest conspiracy NOPOL ehk poliitikavaba vandenõu Redditist, kus on üle 60 000 jälgija. Ja jutustame teemadel: Mis on epistemoloogia? Miks õpetavad koolid 12 aastat mingeid mudeleid, mis pole reaalsus, kuid ei õpetata seda, mis on õppimine ja ei julgusta mõtlema selle üle, mis on teadmised. Mida tähendab midagi teada? Mis on objektiivne reaalsus?

Facebooki-live (12.03.24): Meenutame läbi huumori – 4 aastat “Koroonapeost” + aitab kollektiivsest sõjahi(r)must SVG placeholder 50:42

Facebooki-live (12.03.24): Meenutame läbi huumori – 4 aastat “Koroonapeost” + aitab kollektiivsest sõjahi(r)must

12. märtsil möödus täpselt neli aastat Telegrami esimesest Facebooki live´ist nimega “Koroonapidu“, mis sai tormilise vastukaja osaliseks – nimelt jagunesid vaatajad/kuulajad kaheks: 1) need, kes sarnaselt meiega ei kartnud ja 2) need, kes tundsid “pandeemia” ees kabuhirmu.

JÄRELVAATAMINE! Telegram Mastermind #1: Silja Palm ja tiibeti astroloogia
SVG placeholder
SVG placeholder 02:10:56

JÄRELVAATAMINE! Telegram Mastermind #1: Silja Palm ja tiibeti astroloogia

9. märtsil toimus esimene tellijatele mõeldud Zoomi intervjuu/töötuba, kus sel korral oli toimetuse ja lugejate erikülaliseks astroloog Silja Palm, kes on õppinud tiibeti astroloogiat Moskvas, Indias ja Eestis. 2 tundi ja 10 minutit väldanud intervjuu + lugejate küsimuste-vastuste voor on saadaval ainult Telegram.ee tellijatele siin all.

Kas juutide-vandenõu on päris? Helmed pooldavad Palestiina maatasa tegemist Iisraeli poolt SVG placeholder 01:42

Kas juutide-vandenõu on päris? Helmed pooldavad Palestiina maatasa tegemist Iisraeli poolt

Juutide-vandenõu on üks enim levinumaid vandenõuteooriaid, mille kohaselt juudid valitsevad niiditõmbajatena maailma. Isegi Vikipeedias on selle kohta olemas artikkel. Pole mingi saladus, et maailma suurimate ettevõtete ja korporatsioonide eesotsas on äärmiselt suur juutide ülekaal. Aga see ei tähenda tingimata mingit vandenõu — võimalik, et juudid on lihtsalt niivõrd osavad ja andekad, et nad n-ö orgaaniliselt jõuavad kõrgetele positsioonidele. Mis puudutab maailma valitsemist, siis päeva lõpuks ei tea meist mitte keegi, kes või mis seal püramiidi tipus tegelikult istub. Selle üle saame ainult spekuleerida.

Facebooki-live (01.03.24): Lanno comeback, sõjaprintsessi kõrvale on kerkinud EKRE sõjajumalad + rahu sinu sees! SVG placeholder 42:37

Facebooki-live (01.03.24): Lanno comeback, sõjaprintsessi kõrvale on kerkinud EKRE sõjajumalad + rahu sinu sees!

1. märtsi Facebooki live´is rääkisime koroonaterrorist Üllar Lanno maandumisest järjekordsele tervisega seotud ametikohale — nimelt sai koroona-ajal rahvale maske ja vaktsiine peale surunud hoolivast kodanikust Narva haigla juht. 

Telegrami Podcast #85(POOLIK): Mis on NPC-teooria? (külas John Le Bon), eesti keeles SVG placeholder 16:26

Telegrami Podcast #85(POOLIK): Mis on NPC-teooria? (külas John Le Bon), eesti keeles

Möödunud aasta novembris esines Telegrami konverentsil “Tuleviku Foorum” teiste hulgas ka Austraalia uurija John Le Bon, kellega mõned päevad enne konverentsi salvestasime 2 erineva temaatikaga podcasti. Neist esimene – “Mis on NPC-teooria?” – on nüüd teie ees.

Faktikontroll “faktikontrollile”: Postimees kustutab, Delfi ja kaitsevägi valetavad ning Telegram.ee paljastab tõe SVG placeholder 07:19

Faktikontroll “faktikontrollile”: Postimees kustutab, Delfi ja kaitsevägi valetavad ning Telegram.ee paljastab tõe

Postimehes ilmus 13. veebruaril artikkel pealkirjaga “Kas oled reservist?! Kui jah, siis võib kaitseväel valmiv plaan ka sind puudutada“, kus toodi välja Eesti kaitseväe strateegia uus suund, mis viitab reservväelaste aktiivsele kaasamisele Ukraina konfliktis. Telegram.ee võttis artiklist välja vaid mõned Ukraina kohta käivad laused paljudest ning avaldasime Postimehe artikli lühitutvustuse 16. veebruaril pealkirjaga “Eesti tööealised mehed ja naised päriselt sõtta? Kaitseväes kaalutakse reservväelaste Ukrainasse rindele saatmist“. Kuna Postimehe artikkel oli tasuline, siis Telegrami minikokkuvõtte tasuta versioon läks sotsiaalmeedias hästi levima. Et mitte rikkuda autoriõiguseid, ei kopeerinud Telegram tervet pikka artiklit, vaid tõepooles võtsime välja vaid mõned kõnekamad laused. Kahjuks selgub, et terve artikli mitte kopeerimine oli seekord suur viga.

Telegrami FB-live (31.01.24): rahu on uus mainstream, massid tänavatele, majanduskasv sõjatööstuse arvelt ja Jüri Lina fenomen SVG placeholder 22:53

Telegrami FB-live (31.01.24): rahu on uus mainstream, massid tänavatele, majanduskasv sõjatööstuse arvelt ja Jüri Lina fenomen

31. jaanuaril toimunud Facebooki live´is rääkisime Telegram.ee 11. tegutsemisaasta täitumisest, tänasime lugejaid ja vaatasime üle hetke põletavamad teemad. Rahulolematus valitsustega kasvab kogu maailmas – kas aeg on küps uueks meeleavalduseks?

Mr C: Ecstasy tuleks alandada C-klassi ravimiks ja peaks olema legaalne SVG placeholder 01:26

Mr C: Ecstasy tuleks alandada C-klassi ravimiks ja peaks olema legaalne

Eluaegne reivar, DJ ja produtsent, 1990-ndate menubändi The Shamen räppar Mr C (Richard West) arvab, et ecstasy tuleks alandada C-klassi-ravimiks ja see peaks olema legaalne, sest tegemist on äärmiselt lahja narkootikumiga. Kaks aastat tagasi Party Zone Revisitedi Youtube’i kanalile antud intervjuus räägib toona 56-aastane Mr C, et ta on üle poole oma elust tarbinud ecstasy tablette ning on oma elu parimas füüsilises ja vaimses vormis.