Varia

Hando Tõnumaa: Miks inimesed ei julge sõda ära lõpetada? SVG placeholder 32:54

Hando Tõnumaa: Miks inimesed ei julge sõda ära lõpetada?

Alljärgnev on veidi sügavam teema, mille mõttekäigust arusaamiseks on vaja kaasa mõelda. Soovitan artiklit mitte lugeda (/videot vaadata), kui oled väsinud või kannatad üleüldise keskendumishäire all. Siin kontekstis ei räägi ma spetsiifiliselt sõjast Ukrainas, vaid see mõttekäik kehtib kõikide teiste eelmiste, praeguste ja tulevaste sõjaliste konfliktide kohta. Aga lihtsustamise mõttes teeme nii, et räägime siis sellest Ukraina sõjast ja ma esitan küsimuse: miks inimesed ei julge seda sõda ära lõpetada?

USA doksari aastal 2009: süsteem kavandab pandeemia lavastamist ja sundvaktsineerimise rakendamist SVG placeholder 06:06

USA doksari aastal 2009: süsteem kavandab pandeemia lavastamist ja sundvaktsineerimise rakendamist

“Conspiracy Theory with Jesse Ventura” jooksis telekanalil USA truTV aastatel 2009-2011 ja seda juhtis endine Minnesota kuberner Jesse Ventura. Kolme hooaaja jooksul käidi läbi mitmed tuntud vandenõuteooriad nagu 9/11 terrorirünnakud, tulnukad, salavalitsused, keemiapilved, kliimaga manipuleerimine jne. Sarja esimese hooaja 5. episoodis pealkirjaga “Secret Societies” (Salaühingud) oli üheks külaliseks Ameerikast Ühendriikidest põgenenud arst, dr Rama Labo, kes ütles, et salavalitsuse plaan on sundvaktsineerimisega vähendada maailmas rahvastiku arvu.

Avameelne video: “Planeet Lockdown” – intervjuu investeerimispankuri Catherine Austin Fittsiga
SVG placeholder
SVG placeholder 48:32

Avameelne video: “Planeet Lockdown” – intervjuu investeerimispankuri Catherine Austin Fittsiga

“Planeet Lockdown” on peatselt vaadatav 90-minutiline dokfilm olukorrast, kuhu maailm on sattunud. Filmi tegijad räägivad maailma kõige säravamate ja julgemate mõtlejatega, sealhulgas epidemioloogide, teadlaste, arstide, juristide, protestijate ja printsiga. Need julged hinged on valmis avalikult rääkima omaenda tõde ka kõige ebamugavamates olukordades ja inspireerivad meid tegema sama. Me peame olema vaprad, et oma hirmudest üle olla. See läheb iga korraga lihtsamaks.

Video: Jäätunud järve test tõestab, et Maal puudub kumerus?
SVG placeholder
SVG placeholder 03:23

Video: Jäätunud järve test tõestab, et Maal puudub kumerus?

Kas Maa on siis kerakujuline või ikkagi mitte? Kui Maa on kerakujuline, siis miks on seda niivõrd raske tõestada? Teie ees on järjekordne näide sellest, kuidas Maa kumerust testiga tuvastada ei suudetud. Seekordne katse pärineb jäätunud järvelt Manitobas, Kanadas.

Miljardär Dan Peña: Kliimasoojenemine on pettus ja seda ühel väga lihtsal põhjusel
SVG placeholder
SVG placeholder 05:12

Miljardär Dan Peña: Kliimasoojenemine on pettus ja seda ühel väga lihtsal põhjusel

Otsekohese ütlemise poolest tuntud miljardärist ärimees Dan Peña selgitab, miks tema arvates kliimasoojenemise paanika ei vasta tõele: pangad ei finantseeriks mitte ühegi rannikuäärse maja/korteri ostu, kui need hooned juba 10 aasta pärast vee all oleksid.

Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 4. osa: Kes meid tegelikult jälgib?
SVG placeholder
SVG placeholder 10:37

Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 4. osa: Kes meid tegelikult jälgib?

Ma arvan, et tulevik toob endaga kaasa reaalsuse digitaliseerimise. Ma ei räägi simulatsiooniteooriast ega hologramm-reaalsusest, mida iganes need ka ei tähenda. Ma räägin sellest, et kogu meie tegevus on digitaliseerumas. Me suhtleme omavahel läbi digiseadeldiste, milleks on ekraanid, kaamerad, mikrofonid, mis kasutavad programme, mis salvestavad meie häält ja pilti ühtede ja nullidega.

Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 3. osa: Miks nad valetavad?
SVG placeholder
SVG placeholder 21:47

Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 3. osa: Miks nad valetavad?

Miks nad valetavad meile heliotsentrilisest maailmamudelist, kosmosereisidest, tuumapommidest, evolutsioonist, dinosaurustest, 9/11 terrorirünnakutest jne? Gustave Le Bon kirjutas 19. sajandil oma raamatus “Hulkade psühholoogia“, et massid jumaldavad neid, kes annavad neile toredaid lugusid ja keeravad selja neile, kes räägivad tõtt. Selline on inimloomus. Kedagi ei huvita mida sa tead, vaid see kuidas sa neid tudma paned. Inimesed vajavad vastuseid, nad eelistavad ajuvaba selgitust sellele, et selgitust üldse pole. Nõnda töötab inimloomus ning eriti veel gruppides. Seega on juhtide ülesanne anda massidele (teinekord tobedaid) lugusid, ükskõik milliseid, peaasi, et midagi oleks – nõnda saavad nad rahulikult elada.

Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 2. osa: Kas nad takistavad sinu elu ja edu?
SVG placeholder
SVG placeholder 10:06

Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 2. osa: Kas nad takistavad sinu elu ja edu?

Jätkame arutelu teemal “Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad?“, mille püstitas John le Bon oma kodulehel www.johnlebon.com. Üks asi, mis ühendab paljusid n-ö tõeotsijaid (vahet pole, mis tasemel), on see, et maailmavalitsejad on kurjad. Inimestele meeldib mõelda, et süsteem on teinud nende elu halvaks ja see takistab neil edu saavutada, kõikjal on propaganda jne, aga tegelikkuses on inimesed ise oma edu takistajad. Lihtsam on kedagi süüdistada kui võtta isiklik vastutus. Levinud arvamus on, et süsteem takistab nende tegevust ja kellelgi ei lubata rääkida oma tõde, muidu pannakse meid kuhugile nimekirja vms, see pole aga tõsi. Ainus, kes meil takistab üldse midagi tegemast, oleme me ise. Väga lihtne on ennast kuuldavaks teha. Kunagi varem pole olnud lihtsam istuda maha ja õppida kriitilist mõtlemist – alustada asitõenditest, mitte järeldustest! Kunagi varem pole olnud veel lihtsam leida endale mõttekaaslasi ja neid teemasid arutada.

Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 1. osa
SVG placeholder
SVG placeholder 21:24

Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 1. osa

“Kas maailmavalitsejad tegelikult ei olegi halvad?“ on küsimus, mille püstitas John le Bon umbes aasta tagasi oma kodulehel www.johnlebon.com. Hiljuti rääkisin sellest ka kohalikus podcastis “Ausad Mehed“ ning nagu arvata oli, pakkus see teema kuulajatele väga palju huvi. Arutelu võimaluse üle et ehk “inimesed, kes juhivad teatrit“ (people who run the show) polegi üdini halvad, on osutunud küllaltki vastuoluliseks teemaks, sest enamikele ei meeldi, kui nende arvamustele ja tõekspidamistele esitatakse väljakutse, selline on inimloomus. Samamoodi nagu mõnedele taimedele ei meeldi otsene päikesevalgus ja nagu lindudele ei meeldi olla puuris. Kuigi paljud ütlevad, et neile meeldib, kui nende tõekspidamistele ja vaadetele esitatakse väljakutse, siis reaalsus on see, et inimloomusele ei meeldi see tegelikult üldse. Kirjutan selle teooria lahti neljaosalises artiklis ja teie ees on neist esimene.

Video: Kas Las Vegase tulistamises kasutati kriisinäitlejaid?
SVG placeholder
SVG placeholder 06:39

Video: Kas Las Vegase tulistamises kasutati kriisinäitlejaid?

1. oktoobril 2017 teatas USA peavoolumeedia, et Las Vegases peetud kantrimuusikafestivalil Route 91 toimus Jason Aldeani esinemise ajal USA ajaloo suurim massitulistamine, milles hukkus 58 ja vigastada sai üle poole tuhande inimese. Väidetavalt oli tulistajaks 64-aastane Nevada elanik Stephen Craig Paddock, kes avas tule inimeste pihta Las Vegas Stripi kõige lõunapoolsema kasiino Mandalay Bay hotelli 32. korruselt, mis asus umbes 500 meetri kaugusel festivalialast. Üha rohkem inimesi üle maailma on viimastel 10+ aastatel seadnud kahtluse alla peavoolumeedia kajastatavad “terrorirünnakud”, sest meile esitatud asitõendid viitavad võimalikule pettusele, kus kasutatakse kriisinäitlejaid.