Telegram Mastermind #12. Elvis Brauer: Kuidas luua altpoolt ülespoole muutust
17 vaatamist
Avaldatud: veebr. 13, 2025
Jaga:
13. veebruaril toimus kaheteistkümnes Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas küsimustele ettevõtja ja kodanikuaktivist Elvis Brauer.
Elvis Brauer: Kuidas luua altpoolt ülespoole muutust
Elvis seletas mastermindil lahti oma teooria (mida ta põgusalt tutvustas ka Telegrami sünnipäeva põnevas vestluspaneelis), kuidas saab maakond maakonna haaval hakata looma ühiskonnas muutust nii, et lõpuks tuleb sellega kaasa kogu riik.
Endise Tallinna linnavarakomisjoni liikmena pani ta lauale mõiste “pearaha” ja selgitas samm-sammu haaval, kuidas elanikke mõnest suuremast linnast väiksemasse maakonda ümber kirjutades on võimalik kasutada oma raha ja häält reaalsete muutuste ellukutsumiseks. Ja seda ka siis, kui “kirves” mõne polügooni või tuulepargi näol juba pea kohal kõlgub.
“Paberi peal teise kohta kolimine on 10 korda lihtsam kui Balti keti korraldamine ja 100 korda tõhusam. Kedagi ei huvita, kas sa tegelikult seal elad või mitte, sest pearaha süsteem on paberil ja see toimib. Sinuga tuleb arvestada, sest sinu maksuraha laekub sinna. Ja keegi ei saa väita, et sul ei ole plaane sinna kolida,” rääkis Elvis.
Rääkides konkreetselt mõne plaani peatamisest, siis esimese sammuna on võimalik projekte viibima panna. Sest kui ühte väiksesse maakonda tuleb lühikese ajaga mitutuhat uut elanikku, on võimalik nõuda uusi mõjuanalüüse nii keskkonnale kui ka elanikkonnale ning see kõik võtab aega. Samuti on sellisel juhul suurem hulk maksuraha ja rahvaarvu vaadates tuleb analüüsida, kas on vaja esmajärjekorras ehk hoopis uusi teid, lasteaedu, kooli või midagi muud.
Teise sammuna tulevad mängu juba kohalikud valimised ja kui uutest tulijates tugevad kandidaadid letti lüüa, siis on võimalik, et ülejäänud uued ja miks mitte ka vanad elanikud just nende poolt hääletavad.
Ka seda ei tasu tema sõnul karta, et mujale end esialgu vaid sissekirjutust tehes jääd ilma praeguse kodulinna väikestest hüvedest nagu tasuta ühistranspordi kaart või soodsam elaniku parkimiskoht, sest väikestes valdades on lihtsam erinevaid toetusi taotleda kui suures linnas.
Palun oota...
Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.
24. märtsil oli meie Facebooki otsesaate läbivaks teemaks taas koroonapettus, seekord läbi valitsuskriisi prisma, sest uueks sotsiaalministriks nimetati praegune riigikogu liige ning endine perearst ja koroonapettuse suunamudija dr Karmen Joller. Tema uuest ametikohast võidavad kõik erakonnad, sest nii tema isiku kui ka endiste ja tulevaste tegemiste ümber annab lõputult enda agendaga sobivad lugusid spinnida.
Alates 2022. aasta Ukraina-Venemaa (proksi)sõja puhkemisest on enamus Euroopa, ennekõike Baltikumi riigijuhte koos erakondade ja vastutavate isikutega kütnud sõjamasinat. Riigi-ja peavoolumeediast on saanud justkui sõjatööstuse hääletoru, mille ülesandeks on õigustada kaitsekulutuste tõstmist, sõjatööstusesse investeerimist ja sõjaga hirmutamist. Rahu pooldavad isikud on tituleeritud putinistideks, kellel on väidetavalt mingi võrgustik. Millegi pärast tundub ühiskonnale normaalne, et maksumaksja rahadega on õigustatud naabri ärritamine.
Nutitelefonide kasutusjuhendis on kirjas, et telefoni tuleb hoida kehast eemal. See teavitus ei ole niisama, vaid sellepärast, et elektromagnetiline kiirgus kahjustab rakke ja tervist. Lapsed on aga tehiskiirgusele kordades vastuvõtlikumad kui täiskasvanud. Võib-olla peaks lastele lähenema kas või teatrietenduse abil, et edasi anda informatsiooni elektromagnetkiirgusest ja nende “armsast” nutitelefonist? Allolev video on siinkohal abiks.
12 aastat Telegrami tegemist on õpetanud meile, et kõige suurema hoo saab su elu ja tegemised sisse siis, kui usud endasse, usaldad maailma ja loobud teiste inimeste arvamuse koormast. Neid tõdesid on nämmutatud kõriauguni, kuid enamus inimesi ei oska neid ikka veel rakendada, sest nad ei saa aru asja tuumast.
(Seekordne mulisemine ei ole kindlasti mõeldud lastele.) Mis värk nende Pussy-dega oli James Bondis? Ja kui sa solvud, siis kas oled lumehelbeke või see lihtsalt ei ole sinu “tassike kohvi”? Kuidas pohhuismi ja nalja maailma tagasi ja juurde tuua? Mida arvas Chevy Chase kokaiinist? Kas sa hakkasid ka 40-sena surelikkust tajuma? Ja mida ütles selle kohta Konfutsius?
13. veebruaril toimus kaheteistkümnes Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas küsimustele ettevõtja ja kodanikuaktivist Elvis Brauer.
1. veebruaril toimus Tallinnas Loovruumis Telegrami 12. sünnipäeva pidu, kus lisaks lustakale meelelahutusprogrammile leidis aset ka tõsisem paneelvestlus pealkirjaga “Sõnavabaduse surm või taassünd”, kus osalesid Tavidi majandusanalüütik ja endine suure meedia ajakirjanik Mait Kraun, ettevõtja ja kodanikuaktivist Elvis Brauer, homöopaat ja kolumnist Merle Martinson ning Telegram.ee loojad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa.
Eestikeelsed subtiitrid on saanud Saksamaa ühe suurima avalik-õigusliku telekanali ZDF (Zweites Deutsches Fernsehen) teaduspõhise saatesarja “Planet-e” 2018. aasta osa, mis räägib infrahelist.
Investeerimispankur, endine HUD-i ametnik ja Solari Reporti asutaja Catherine Austin Fitts kirjeldab, kuidas Trumpi administratsiooni äsja väljapakutud “Tähevärava” AI-projekt on “Operation Warp Speed” (Ameerika koroonapettuse vaktsineerimisprogramm) 2.0. Ta väidab, et hoolimata kinnitustest, et seda rahastatakse eraviisiliselt, tuleb raha lõpuks ikkagi Ameerika maksumaksjatelt.
1. veebruaril toimus Tallinnas Loovruumis Telegrami 12 aasta täitumise puhul suur sünnipäevapidu, mis kulges väga hoogsalt. Kuna osa kutsutuid ei saanud kohale tulla, kuvasime suurel ekraanil nende videotervitusi.
Telegram saab täna 12-aastaseks ja kutsume sel puhul kõiki osalema väljakutsel “Kõik, mis sa pead teadma!”. 12 aastat Telegrami tegemist on õpetanud meile, et kõige suurema hoo saab su elu ja tegemised sisse siis, kui usud endasse, usaldad maailma ja loobud teiste inimeste arvamuse koormast. Neid tõdesid on nämmutatud kõriauguni, kuid enamus inimesi ei oska neid ikka veel rakendada, sest nad ei saa aru asja tuumast.
21. jaanuaril toimunud Facebook live´is rääkisime emotsioonidest ja solvumistest ning ootustest, mis on kõigi pettumuste emaks. Päevakajalistest teemadest said tähelepanu Los Angelese põleng, nõiajaht dr Helen Lasnile ja teadlasest õppejõu Rea Rausi nõiajahi tulemus, mis päädis tema tagakiusajaid tauniva otsusega. Loomulikult pajatasime ka Faucile armuandmisest Bideni poolt ning Trumpi hoogsast algusest USA 47. presidendina, TikTokist, automaksu küsitlusest ja paljust muust.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.