Tere, Teile on Telegram! 18: Mis saab Eesti metsadest?
60 vaatamist
Avaldatud: aug. 28, 2021
Jaga:
Mis praegu metsa-asjanduses toimub? Kui palju on Eestis tegelikult metsa? Kas metsa mahaparseldajad on pahatahtlikud või lihtsalt ullikesed? Kuidas sina ise saad riigi poolse ahnuse ja raiskamise ohjeldamiseks midagi ära teha? Vastuseid aitavad 16. novembril Telegrami Facebookis eetris olnud saates leida kodanikuliikumise Eesti Metsa Abiks ehk EMA eestvedajad Linda-Mari Väli ja Martin Luiga, saadet juhivad Telegrami loojad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa.
Räägime ministeeriumidest, valitsusest, riigikogust, presidendist, RMK-st, kaitsepoliitikast, metsameestest, maamaksust, läbipaisvamatest metsaga seotud aruteludest, metsanduse arengukavast (mille puhul riik on lubanud, et kogu rahvas saab kaasa rääkida) ja paljust muust.
Linda-Mari leiab, et meie riiki valitseb mentaliteet, mis ei ole kuidagi seotud meie rahvuse või kultuuriga, Martin lisab, et taustal kumab pidev rahanälg ja vohab haljastuskorruptsioon. Nad toovad näitena, et Eesti 100 raames planeeritud tammepark Nõmmel oli algselt mõeldud nn ühispargina, ehk et nõmmekad ise tooksid oma aiast tammeistikuid. Millegipärast see idee aga hüljati ja nüüd istikud ostetakse, ehk iga tamme maksumuseks on 400 eurot (kokku 40 000 eurot). Kas tundub mõistlik?
EMA korraldab järjena eelmisel aastal toimunud meeleavaldusele keskkonnaministeeriumi ees 15. detsembril kell 15 uue koostööle orienteeritud meeleavalduse “Meeleavardus Eesti Metsa Abiks“, mille raames toimub ka metsalaulupidu.
Palume ka vaatajate abi – aidake tuvastada ministeeriumiametnikku, kes hiilgas üle-eelmisel nädalal raadios mõtteteraga, et lagendike raiumine on vajalik selleks, et inimesed metsas ära ei eksiks – vaata pikemalt videost (ca 27. minut). Infot ootame vihje@telegram.ee, õige inimeseni juhatava vihje tegijale kingituseks Karl Adami raamat “Metsasosinad” kirjastuselt Pilgrim.
Vaata saate vanemaid osasid siit: Telegrami Youtube
17. detsembril toimunud Facebooki otsesaates andsime teada, et kuna Telegram.ee saab uue aasta alguses 12. aastaseks ja samal aastal hakkavad mitmed regulatsioonid ja seadused meid suukorvistama, siis tuleb seda kõike tähistada ühe suure avaliku sünnipäevapeoga!
H2 ehk vesinikuteraapia on uuenduslik terviseoptimeerimise meetod, mis kasutab molekulaarset vesinikku keha rakkude ja kudede toetamiseks. Vesinikku saab kasutada paljudel erinevatel viisidel nagu vesinikgaasi sissehingamine, vesinikvee joomine, H2 süstid, silmatilgad või isegi H2 vannid. Kui vesinikuga rikastatud vee joomine on Eestis levinud juba aastaid, siis nüüd on siia jõudnud ka masin, mille abil saab sisse hingata vesinik-hapnikgaasi.
Eile võttis Riigikogu vastu uue rahvatervishoiu seaduse, mis hakkab asendama eelmist, pea 30 aasta tagust rahvatervise seadust. Ja kuigi kahtlemata vajas seadus kaasajastamist, tuleb sellega kaasa ka n-ö libameditsiini vastu võitlemise klausel, mille alusel on juriidilist isikut näiteks alternatiivmeditsiinist rääkiva artikli avaldamise eest võimalik trahvida kuni 80 000 euroga.
3. detsembril toimus kümnes ja käesoleva aasta viimane Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas toimetuse ja lugejate küsimustele koolitaja, jutuvestja ja vägivallatu suhtlemise maaletooja Erki Kari Kaikkonen.
Miks müüvad konservatiivid, meedikud ja teadlased endiselt pandeemiat ja eiravad viiruspettust, levitades nõnda mainstream propagandat. Nad ei ole 4 aasta jooksul justkui mitte midagi õppinud. Kuidas on see võimalik? “Sest algselt me rääkisime viisakalt ja korduvalt. Seni, kuni räägid, et vaktsiin on kahjulik, annad hoogu sellele, et toota vähem kahjulik vaktsiin, aga probleem ise jääb alles,” märkis Hando. Marianni arvates ei ole inimesed selle info vastu võtmiseks aga valmis.
Nauru, imepisike saar Vaikse ookeani südames, on saanud hoiatavaks näiteks loodusvarade väärkasutamisest. Fosforiidi avastamine tõi saareriigile 20. sajandil ajutise majandusbuumi, kuid suur osa kaevandustulust läks välisfirmade taskusse ja rahvast vormiti riigiraha sõltlased.
25. novembri Facebooki otsesaates rääkisime “toredast” juhtumist, kus välismeedia, antud juhul soomlaste Ilta-Sanomat, kajastas kaitseväe juhi Andrus Merilo hiljutise ettekande kõige mahlasemaid väljaütlemisi, pealkirjaga “Eesti valmistub sõjaks: valmis evakueerima kogu oma elanikkonna välismaale ja laskma õhku linnad”, lisades, et “Kõige tõenäolisem evakueerimise sihtriik oleks Soome”.
Äsjane uudis sellest, et juba teine rahvuslik lennukompanii läks pankrotti, paneb küsima: kas ka Rail Balticu suurejoonelist transpordiprojekti võib oodata sama saatus?
Miks Hando uuesti iga päev kohvi joob? Kas Lasnamäel on ilusaid kohti? Kus sina jumalaga kontakti saad? Kas sul on jumalale mõni patt üles tunnistada? Kas oleksid huvitatud Telegrami indulgentsist? Kas ainult pättidel on toonklaasid?
Viimasel ajal on nii fosforiidi kui ka meie maapõue teiste võimalike maavarade teemal agaralt sõna võtnud Eesti Geoloogiateenistus, mis meie loodus(varad)e kaitsmise asemel näib esiplaanile seadvat selle pealt teenimise. Kui vaadata, kuidas praegune Eesti Geoloogiateenistus loodud on, tekibki küsimus, et kas tegu on kõigest maavarade väärindamise lobiorganisatsiooniga?
11. novembril toimus üheksas Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas toimetuse ja lugejate küsimustele indigorasside teejuht Andero Pebre.
Siilinjärvi fosforiidikaevandus Soomes on ainus töötav fosforiidikaevandus Euroopas ning Soome suurim avamaakaevandus. Kaevandust opereerib ettevõte Yara, mis on maailmas juhtiv väetiste tootja. Siilinjärvi kaevandus toodab fosforiiti, mida kasutatakse peamiselt väetiste valmistamiseks. Kuigi kaevandus on Soome majanduse jaoks oluline, on selle tegevus tekitanud ka keskkonnaprobleeme, sealhulgas on vette sattunud saasteaineid.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.