Täna soovin ma teile rääkida ühest väga huvitavast klubist. See ei ole midagi salajast, aga nii palju kui mina olen aru saanud, siis kõige retsimad vennad kõik kuuluvad sellesse või selle sarnastesse klubidesse. Jutt käib 4.30 klubist, mis tähendab seda, et sa ärkad iga päev üles kell 4.30 hommikul ja alustad oma toimetamistega. See eeldab, et sa lähed magama kuskil 9-10 paiku õhtul. Mina liitusin selle klubiga umbes aasta aega tagasi ning võin kinnitada, et asi on seda väärt.
Inimestena me kõik vajame und, aga siin on väga suur erinevus, mis kell me magame. Kui minna magama kell 2 öösel ja magada 6,5 h, siis see on sootuks teine kui minna magama kell 10 ja magada 6,5 tundi. Põhjuseks on see, et me oleme paratamatu osa loodusest ning siin kehtivad teatud reeglid. Näiteks õhtul pärast pimeduse saabumist hakkab meie aju tootma melatoniini. Melatoniin on meie käbinäärmes sünteesitav hormoon. Selle tootmine saavutab maksimum taseme kusagil kella 2-4 paiku hommikul. Pärast seda hakkab melatoniini tootmine langema. Seega, mida hiljem me magama lähme, seda vähem saab keha melatoniini toota.
Teisisõnu kui minna 9-10 ajal magama ja ärgata 4-5 ajal, siis piisab 6-7 tunnist et tunda end täiesti puhanuna. Kui mina lähen magama kell 3 ja magan 10ni, siis ma ei tunne end sugugi puhanult, sest ma lihtsalt magasin mitte kõige kasulikumal ajal.
4-5 ajal ärkamisel on tohutud kasutegurid: Lisaks sellele, et me magasime kõige efektiivsemal ajal, toimib meie aju samuti kõige efektiivsemalt just päeva esimeses pooles. Seega sa oled olukorras, kus keha on puhanud, mõistus selge ja valmis väljakutseteks. Ja kuna enamus teised kõik magavad sellel ajal, jääb sulle rahu ja vaikus tegeleda oma asjadega – see on WIN-WIN-WIN-olukord.
Ma arvasin terve elu, et olen “ööinimene“, aga kui ma otsustasin liituda 4.30 klubiga, siis avastasin, et tegelikult olin ma lihtsalt harjumusmustrites kinni. Tohutu potentsiaal läheb kaotsi, kui ärgata hilja.
Varajase ärkamise tulemusena olen vähem sotsiaalmeedias, ma olen rõõmsam, mul on rohkem energiat, mõtted on selgemad ning kella 12ks päeval olen olulisemad asjad juba valmis saanud. Lisaks väldime me nõnda tipptunni ummikuid, sest meil on teine graafik. Kõige tipuks sa avastad, et päev on nõnda palju pikem.
Minu päev on umbes selline: ärkan 4.30, räägin kassidega, loen miskit, tegelen brainstormiga, kirjutan artikleid vms, teen joogat. Siis ärkavad teised üles, jaurame, sööme hommikut. Ning siis hakkan minema õue, kell on 9-10. St et ma olen 5h saanud tegutseda ja kui ma õue lähen, siis alles läheb valgeks ning ma saan kõik 6h talvist valgust ka.
Ma siiralt soovitan Sul liituda selliste klubidega.
Kui sa võtad samal ajal osa ka 90-90-1 väljakutsest, siis neid kahte kombineerides me mängime potentsiaalse supermaniks saamise meetodiga.
Hando Tõnumaa
Kasutatud materjal:
Rooster Sound Effect https://www.youtube.com/watch?v=SztUSAooJKc
Understanding Melatonin with Dr. Carrie Jones https://www.youtube.com/watch?v=iP78KxAcGeY&t
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.