Berliin 2908: “Me ei ole kovidioodid” – sajad tuhanded avaldasid Brandenburgi värava juures meelt!

  • 25 vaatamist
  • Avaldatud: aug. 30, 2020

Sajad tuhanded inimesed avaldasid laupäeval (29.08) Berliinis koroonapiirangute vastu meelt. Võimude hinnangul oli protesti #b2908 osalejate arv umbes 38 000 inimest, kuid fotod ja videod viitavad, et osalejate hulk oli märkimisväärselt suurem. Meeleavaldusest võttis osa ka USA advokaat, keskkonnaaktivist ja vaktsineerimisvabaduse eestkõneleja Robert Francis Kennedy juunior, endise USA presidendi John F. Kennedy vennapoeg. 

Kümnete tuhandete entusiastlike inimeste ees kritiseeris Kennedy nii ravimitööstust kui ka poliitikat. Tema sõnul võidaksid pandeemiast mõlemad. Tehnoloogilisi arenguid, nagu digitaalsed valuutad või 5G mobiilside, kasutatakse ka tulevikus inimkonna veelgi ulatuslikumaks kontrollimiseks. Kennedy hoiatas täieliku jälgimise eest ja ründas selles kontekstis Microsofti asutajat Bill Gatesi. USA advokaat nõudis demokraatia juurde naasmist ja nimetas rahvahulka Berliinis viimaseks takistuseks, mis veel võimujanu eliidi teele jäänud on.

Robert Kennedy Jr:

Kohalik peavoolumeedia teatab, et mina tulin Berliini rääkima 5000-le natsile. Aga ma näen, et siin rahva seas on pilt hoopis vastupidine – siin on inimesed, kes armastavad demokraatiat, avatud valitsust. Inimesed, kes tahavad liidreid, kes ei valeta neile ja kes ei tegele rahvaga manipuleerimisega. Me tahame tervisetöötajaid, kellel pole sidemeid farmaatsiakartellidega, vaid keda huvitab rahva tervis, mitte ravimifirmade kasum ja valitsuse kontroll. Koroonaprotest toob kokku kõik religioonid, kõik rahvused, kõik nahavärvid, sest meie hoolime tulevikust vabas ja terves ühiskonnas. See on natsismi vastand.

Valitsused armastavad pandeemiaid samamoodi nagu nad armastavad sõdasid. See annab neile võimaluse rakendada inimeste peal seaduseid, millega nad muidu elu sees kaasa ei läheks. Bill Gates, Anthony Fauci plaanisid seda pandeemiat juba aastakümneid. Nad vassivad numbritega ja valetavad. Nad manipuleerivad surmatunnistustega, lastes igasugustele surmadele panna põhjuseks COVID-19. Üks asi, milles nad on väga head, on rahva hirmutamine. Valitsus suudab inimesed panna nõustuma ükskõik millega, senikaua kuni rahvas on hirmul. Nõnda talitati natsi režiimis, sotsialismis, kommunismis, monarhias, demokraatias ja kõikjal mujal. Valitsused plaanivad ära kaotada sularaha ja minna üle digitaalsele valuutale ning see on täieliku orjuse algus. Sest kui nad suudavad kontrollida sinu pangakontot, siis suudavad nad kontrollida ka sinu käitumist. 5G eesmärk on viia rahvas nii suurelt sõltuvusse internetist, et Bill Gates, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos jt saaksid täieliku kontrolli teie üle. Pandeemia ettekäändel viiakse ellu uus ühiskond, kus varad liiguvad veel enam hüperrikaste kätte ning keskklass lakkab eksisteerimast. Te ei võta ära meie vabadust, te ei hakka meid vaktsineerima, me võtame oma demokraatia tagasi.

Protestijad kandsid plakateid sõnumitega nagu “Merkel peab lahkuma“, “Mõtle oma peaga“, “Lõpp meditsiini türanniale“, “Ei vaktsineerimisele!“, “Maskid on suukorvid“ jne.

“Mina ei ole mingi paremäärmuslane, ma olen siin, et kaitsta fundamentaalseid põhiõiguseid ja meie vabadust,“ sõnas 43-aastane Stefan Berliinist.

“Meie oleme siin, et öelda: olge ettevaatlikud! Koroona või mitte, aga me peame kaitsema oma vabadust,“ ütles 22-aastane tudeng Christina Holz.

Kogu meeleavaldus toimus lõbusas meeleolus laulmise ja saksa lippude lehvitamise saatel, sh kutsuti ka politseid liituma meeleavaldusega.

 

Politsei vägivallatses ja üritas protesti pärastlõunal laiali lüüa

Laupäeva pärastlõunal avaldas politsei nördimust, et protestijad ei rakenda 2+2 meetmeid ega kanna maske ning teatas, et nad löövad meeleavalduse laiali. Saksamaa meediast ja internetist leiab pilte ning videoid, mis tõestavad, et politseid kasutas oma rahva peal robustset vägivalda ja pisargaasi.

Politsei ja meeleavaldajate vahel toimunud kokkupõrgete tulemusel on saanud mitmed inimesed vigastada ja samuti on toime pandud ka arreteerimisi. Täpsed andmed vigastunuist ja arreteerituist pole hetkel teada. Rahvas on politsei peale pahane, mitmed pealtvaatajad kirjeldavad olukorda kui kodusõda.

Käsutäitjast politsei ei suutnud siiski kogu rahvamassi laiali ajada, sest lõbusas meeleolus jätkus meeleavaldus ka pimeduse saabudes Brandenburgi võiduväravate juures.

Saksamaa poliitikud ja politsei üheskoos oma rahva ja suveräänsuse vastu

Kuigi koroonaprotesti korraldamine oli saanud kohalikust omavalitsusest vajaliku loa, otsustas politsei siiski takistada rahva kohale tulemist, sulgedes selleks mitmeid tänavaid, justkui oleks tegemist kodusõjaga. Selline käitumine on vihale ajanud mitmeid kodanikke, kes tegelikult ei soovinud ise protestidest osa võtta, kuid näevad, et protesti takistamine kohe kindlasti pole õige lahendus. Ka on protesti laiali ajada püüdmine tekitanud võimude, politsei ja rahva vahel korraliku suhte-kaose, sest meeleavaldus oli rahulik senikaua, kuni politsei vahele sekkus.

Protestijad karjusid politsei suunas: “Te peksate oma emasid, isasid, vanemaid, vanavanemaid, lapsi”. Kusjuures Berliinis ei olnud rakendatud maskid kandmise nõuet, see kehtestati spetsiaalselt meeleavalduse jaoks.

Koroonapettuse vastu toimusid eile meeleavaldused veel ka Londonis, Šveitsis Zürichis, Leedus ja mujal maailmas.

 

Vaata teisi videoid, fotosid ja allikaid: https://www.telegram.ee/maailm/berliin-b2908-me-ei-ole-kovidioodid-sajad-tuhanded-avaldasid-brandenburgi-varava-juures-meelt

(0) kommentaari

Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.

SVG placeholder Enim vaadatud

Vaata kõiki SVG placeholder
Telegrami FB-live (5.10.23): rahvatervishoiu seadus ja kognitiivne dissonants, Telegrami konverents
SVG placeholder
SVG placeholder 33:32

Telegrami FB-live (5.10.23): rahvatervishoiu seadus ja kognitiivne dissonants, Telegrami konverents

5. oktoobril oli meie Facebooki live´i keskmes sotsiaalministeeriumis koostatud rahvatervishoiu seaduse eelnõu, mis lubab muuhulgas hakata trahvima inimesi ja ettevõtteid, kes riigiametite ja -ametnike maailmavaatest väljapoole jäävaid taimi ja aineid enda ravimiseks soovitavad. 

Telegrami FB-live (19.09.2023): meditsiini usaldusväärsus ja lõhestunud kogukonna kokkutoomise võimalikkusest
SVG placeholder
SVG placeholder 27:33

Telegrami FB-live (19.09.2023): meditsiini usaldusväärsus ja lõhestunud kogukonna kokkutoomise võimalikkusest

19. septembril pidasime taas maha järjekordse FB-live´i, kus rääkisime pandeemialepingutest, meditsiinist ja alternatiivsest meditsiinist ja täiesti uutlaadi kogukonna loomisest.

Telegrami Podcast #81(TÄISPIKK): Bitcoini mõistmiseks pead tundma raha ja kulla ajalugu (külas Bitcoin Eesti Podcast)
SVG placeholder
SVG placeholder 33:56

Telegrami Podcast #81(TÄISPIKK): Bitcoini mõistmiseks pead tundma raha ja kulla ajalugu (külas Bitcoin Eesti Podcast)

Teie ees on viimane suvekuudel salvestatud Podcast, kus Telegram.ee-d külastasid Bitcoin Eesti Podcasti eestvedajad ehk Viljam Valdmaa ja Silver Zimmermann, kellega sukeldusime rahandusmaailma telgitagustesse. 

Telegrami Podcast #81(POOLIK): Bitcoini mõistmiseks pead tundma raha ja kulla ajalugu (külas Bitcoin Eesti Podcast) SVG placeholder 15:17

Telegrami Podcast #81(POOLIK): Bitcoini mõistmiseks pead tundma raha ja kulla ajalugu (külas Bitcoin Eesti Podcast)

Kui Eestis on väga palju inimesi, kes krüptovaluutat ostavad, müüvad ja kasutavad, siis Zimmermann ja Valdmaa on veendunud, et ainus krüptoraha, mis on päriselt detsentraliseeritud ja turvaline, on Bitcoin.

VIDEO! Hando Tõnumaa: Kui Kaja astuks tagasi, siis saaksime kõik õnnelikuks ja miljonärideks… SVG placeholder 09:11

VIDEO! Hando Tõnumaa: Kui Kaja astuks tagasi, siis saaksime kõik õnnelikuks ja miljonärideks…

Riigi tasandil on erinevad praegused ja endised koroonaterroristid mures, et miks ühe koroonaterroristi abikaasa Venemaal äri ajab. Rahva tasandil on Kaja Kallase tagasiastumiseks loodud petitsioone ning endistest ja praegustest koroonaterroristidest opositsioonipartei plaanib selle nimel isegi meeleavaldust korraldada. Tundub, et tegemist on tõsise murega, mis vajab kiiret lahendust. Jääb mulje, et paljud on arvamusel, et kui Kaja astuks tagasi, siis saaksime kõik õnnelikuks ja miljonärideks…

Telegrami FB-live (29.08.23): Kallase skandaal, India kosmose multikas, surrogaadid, verepangad jpm. SVG placeholder 42:20

Telegrami FB-live (29.08.23): Kallase skandaal, India kosmose multikas, surrogaadid, verepangad jpm.

29. augustil rääkisime Facebooki otse-eetris lugejate tagasisidest, Kaja Kallase skandaalist, India väidetavast kosmoselennust, surrogaadi abil lapsevanemaks saamisest, et gay ei võrdu pedofiil (miks seda ikka veel seletama peab?), verepankade võimalikust mustast turust ja paljust muust.

Telegrami FB-live (22.08.23): kas sina oskad teisi inimesi PÄRISELT kuulata? Või kuuled seda mida tahad? SVG placeholder 35:01

Telegrami FB-live (22.08.23): kas sina oskad teisi inimesi PÄRISELT kuulata? Või kuuled seda mida tahad?

22. augusti hommikul, päev enne Kaja Kallase uut skandaali, läksime taas Facebookis live´i ja tõdesime peale eelmist live´i saadud tagasiside põhjal, et inimesed ei kuula mitte selleks et kuulda ja mõista, vaid selleks, et vastata, anda hinnangut jne.

SVG placeholder 18:02

Telegrami Podcast #80(POOLIK): uuest maailmakorrast 10 aastat hiljem (külas Ruuben Kaalep ja Mait Kraun)

10 aastat tagasi – Telegram.ee esimesel tegutsemisaastal, maikuus 2013 – külastasid Telegrami kontorit EKRE noortekogu Sinine Äratus juhatuse liikmed Ruuben Kaalep ja Mait Kraun, kes tutvustasid avameelselt nii oma isiklikke kui ka erakonna vaateid. 10 aastat hiljem teeb esimene neist arvestatavat poliitilist karjääri, on olnud Riigikogu liige ja 2023. aastal loobunud uuesti parlamenti kandideerimast. Teine aga on astunud erakonnast välja, teinud karjääri ajakirjanikuna Äripäevas ning töötab nüüd majandusanalüütikuna Tavidis.

Telegrami Podcast #80(TÄISPIKK): uuest maailmakorrast 10 aastat hiljem (külas Ruuben Kaalep ja Mait Kraun)
SVG placeholder
SVG placeholder 37:56

Telegrami Podcast #80(TÄISPIKK): uuest maailmakorrast 10 aastat hiljem (külas Ruuben Kaalep ja Mait Kraun)

10 aastat tagasi – Telegram.ee esimesel tegutsemisaastal, maikuus 2013 – külastasid Telegrami kontorit EKRE noortekogu Sinine Äratus juhatuse liikmed Ruuben Kaalep ja Mait Kraun, kes tutvustasid avameelselt nii oma isiklikke kui ka erakonna vaateid. 10 aastat hiljem teeb esimene neist arvestatavat poliitilist karjääri, on olnud Riigikogu liige ja 2023. aastal loobunud uuesti parlamenti kandideerimast. Teine aga on astunud erakonnast välja, teinud karjääri ajakirjanikuna Äripäevas ning töötab nüüd majandusanalüütikuna Tavidis.

Telegrami uudised (24-25/23): Baltikumi küüditamine, kliimale ohtlik mullivesi ja samasooliste abielu SVG placeholder 09:02

Telegrami uudised (24-25/23): Baltikumi küüditamine, kliimale ohtlik mullivesi ja samasooliste abielu

Vaatame üle Telegram.ee olulisemad uudised, mis ilmusid jaaninädalal ja vahetult enne ehk 2023. aasta 24. ja 25. nädalal. Fookuses olid seekord Ida-naabriga seotud teemad nagu kodude sundvõõrandamine Balti riikides, Euroopa poolne Vene gaasi ostmine ja Washington Posti teave Ukraina plaanist rünnata gaasijuhet.

VIDEO! Märt Põder: miks ma peaksin arvama, et e-valimised ei ole võltsitud? SVG placeholder 48:23

VIDEO! Märt Põder: miks ma peaksin arvama, et e-valimised ei ole võltsitud?

“Kui toimus valimispettus, siis miks ainult sel aastal,” tõstatab intrigeeriva küsimuse infovabaduse ja digiõiguste aktivist ning e-valimiste puudustele tähelepanu juhtiv Märt Põder Zoomi-intervjuus Telegram.ee-le. Ta leiab, et kui kokku panna kogu Reformierakonna võidutsemise aja (2007–2023) sihipärane katkise e-hääletuse pidamine ja selle mitte kunagi ära parandamine + poliitikute huvi ja paadumus teha häälte nimel üks kõik mida, siis miks peaks eeldama, et e-valimised ei ole võltsitud? Põder on aga veendunud, et see tuleks välja ainult siis, kui vilepuhuja siseringist tunnistaks, et “Jah, me võltsisime e-valimisi.”

Telegrami uudised (3/23): 2023. aasta alguse liigsuremus, Elon Muski kahepalgelisus, uus mRNA süst SVG placeholder 10:11

Telegrami uudised (3/23): 2023. aasta alguse liigsuremus, Elon Muski kahepalgelisus, uus mRNA süst

Teie ees on olulisemad Telegrami uudised 2023. aasta 3. nädalast ehk ajavahemikust 16.-22. jaanuar. Aasta algas rekordilise liigsuremusega, ent koroonat ja krõbedat talve selles süüdistada ei saa. Aga mida siis?