Telegrami Podcast: Mudauputuse teooria – vandenõukultuuri kuum teema

  • 365 vaatamist
  • Avaldatud: aug. 28, 2021

Mudauputuse (mud flood) teooria on üks kuumemaid teemasid, mis viimastel aastatel vandenõukultuuri rikastanud on. Selle teooria uurijad juhivad tähelepanu, et paljud vanemad hooned üle maailma (sh ka Eestis) on ehitatud nõnda, et nende esimene korrus koos akendega oleks justkui maa all. Lisaks täheldatakse, et sõltumata asukohast (nt Euroopa või Aasia või USA) on vanad hooned ja kirikud ehitatud sarnases stiilis. Teooria kohaselt ei olegi need sajandeid vanad hooned ehitatud meie inimeste poolt vaid need pärinevad hoopis kunagisest Tartaaria tsivilisatsioonist, kes enne meid siin maapinnal elutses.

Legendi järgi toimus millalgi ca 200-400 aastat tagasi ülemaailmne kataklüsm ehk mudauputus, mille käigus Tartaaria tsivilisatsioon hävines ning seega on kõik vanad hooned hoopis välja kaevatud ja taastatud meie poolt.

Kui vanad hooned ja koguni terved linnad on erinevalt koolis õpetatule hoopis välja kaevatud, siis see tähendab, et meie tsivilisatsioon ei ole sadu või isegi tuhandeid aastaid vana, vaid me oleme siia kuidagi moodi sattunud suhteliselt hiljuti. Seda teooriat toetavad viimastel aastatel välja ilmunud vanad kaardid, raamatud ja fotod inimtühjadest linnadest. Selline foto võib tekitada küsimusi, et kas see linn oli seal juba enne seda kui inimesed sinna jõudsid? Leidub ka pilte sellest, kuidas inimesed justkui kaevavad välja muda all olevaid hooneid. Enamjaolt on need pildid Euroopa linnadest aga on ka USA linnasid. Vanadelt kaartidelt on näha, et Tartaaria oli ülemaailmne tsivilisatsioon, mille suuremad linnad asusid Ida-Euroopas ja Hiinas. Kui see on tõsi, siis Tartaaria puhul on tegemist suurima teadaoleva impeeriumiga. Tartaaria-teooria kohaselt on täna enamus Tartaaria ajast alles olevad hooned okupeeritud riiklike organisatsioonide poolt.

Tartaaria kohta liiguvad ka jutud, et kõik suuremad sõjad, ennekõike I ja II ms ja veel kestvad „sõjad“ Lähis-Idas on loodud viimaste olemasolevate Tartaaria kultuuripärandite (sh muuseumite) hävitamiseks. Minu jaoks on ilmselge, et sõdasid klassikalises mõttes (sinine versus punane) pole olemas vaid „sõja“ puhul on tegemist hoonete/infrastruktuuride lammutamise ja inimeste strateegilise ümberpaigaldamisega.

Võimalik mudauputus on üks korralik vandenõu kommikene, ühendades erinevaid legende, enne kõike aga piiblist tuntud Noa laeva lugu, erinevus on ainult selles, et see uputus võttis aset suhteliselt hiljuti ning vee asemel voolas muda. Samuti liiguvad jutud, et Tartaaria tsivilisatsiooni hävingule aitas kaasa ka nn. must katk.

Mudauputus toetab ka ajaloo pettust ennast, millest Telegramis palju kirjutanud oleme. Massid usuvad, et meie tsivilisatsioon on siin olnud (kümneid) tuhandeid aastaid ning Vana-Kreeka, Vana-Egiptus, Vana-Hiina jne on samuti tuhandeid aastaid vanad aga kui uurida esmaseid allikaid, siis ükski nendest antiik kultuuridest ja tsivilisatsioonidest ei ulatu kaugemale kui paarsada aastat. Need lood on kõigest paarsada aastat vanad, mis tähendab, et need kohad ja tsivilisatsioonid on samuti vaid paar sada aastat vanad, parimal juhul eksisteerisid need iidsed kultuurid 200 aastat tagasi aga ka see ei kõla loogiliselt vaid pigem on tegemist kaasaegsete muinasjuttudega.

Kui kirjutada Googlesse „tartaria”, siis üheks esimeseks vastuseks tuleb Vikipeedia lehekülg „Tartaria tablets” (Tartaaria tahvlid):

Tartaaria tahvlid on kolm plaati, mis väidetavalt avastati 1961. aastal neoliit külas nimega Tartaria, mis asub tänapäeva Rumeenias. Nende plaatide vanuse määramine on keeruline, sest nende peal ei saa teha carbon datingut (süsiniku tutvumine), nende stratigraafia on ebatäpne aga nad võivad pärineda 5300 eKr ehk on ca 7000 aastat vanad.

*Stratigraafia on geoloogia haru, mis uurib maakoort moodustavate kivimkehade ruumilist levikut ja neid kujundanud sündmuste ajalist järgnevust.

„Tahvlitel on sisselõigetega sümbolid ja arheoloogide seas on sel teemal olnud palju poleemikat, mõned väidavad, et sümbolid tähistavad varaseimat teadaolevat kirjutamisviisi maailmas. Sümboliteks peetakse Vinča sümboleid, ehkki mõned teadlased on neid pidanud sumerlasteks.“

Iroonia on aga selles, et kuigi Vikipeedias seisab, et plaatide vanust pole võimalik tuvastada, siis ekspertide hinnangul on nad ca 7000 aasta vanused. See tähendab, et masside jaoks on kõik sellised lood automaatselt reaalsus, sest eksperdid midagi väidavad. Need lood sõna otseses mõttes kirjutatakse ellu.

Ooo, miski on 7000 aastat vana…

Ei, ei… See asi võib olla kõigest 5 aastat vana, aga sellel on 7000 aastane ajalugu. Ning masside jaoks on see reaalsus. Kui teatud lugu piisavalt kaua korrata, siis nii pea, kui see talletub inimeste alateadvusesse, muutub see kollektiivseks reaalsuseks. Niimoodi ajalugu luuaksegi. Kokkuvõttes saab Tartaariat siduda nüüd enam vähem ükskõik millise iidse legendiga, nt Atlantisega.

Kuula/vaata Telegrami Podcasti mudauputuse teemal, kus minu vestluskaaslaseks on New Yorgis resideeruv Tambet, kes on mudauputuse fenomenil pingsalt silma peal hoidnud, sh vaatame ka Tambeti tehtud fotosid hoonetest New Yorgis, millel võib olla seos mudauputuse ja Tartaariaga.

 

Viited:

Kas viljandi oli merelinn? (venekeelne artikkel)
JonLevi Youtube’i kanal Tartaaria mudauputusest
David Wells jagab fotosid inimtühjadest Euroopa linnadest (ca 1860)
Filipp Druzhinin kirjeldab mudauputuse fenomeni Venemaa kontekstis
Conspiracy-R-Us (mudauputuse Youtube kanal)
Brasiilia mudauputused lähiminevikust (link 1, link 2, link 3)
Iisaku katedraal Peterburis
Telegrami heliplatvormid:

Soundcloud
Spotify
Podbean
iTunes
YouTube
Muusika: ROY KNOX – Earthquake [NSC Release]

Kirjuta meile: podcast@telegram.ee

Telegram.ee

Telegram @ Facebook

Telegram @ Instagram

 

Toimetas Hando Tõnumaa

(0) kommentaari

Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.

SVG placeholder Enim vaadatud

Vaata kõiki SVG placeholder
VIDEO! Lamemaalased ostavad kohvi, vol 4 SVG placeholder 12:44

VIDEO! Lamemaalased ostavad kohvi, vol 4

Mis toimub jaanipäeval? Kes on paremad autojuhid – mehed või naised? Kes võitis kihlveo, kas Mariann või Hando? Kas odavam on maksta automaksu või korraldada automaksu-vastane massimeeleavaldus? 

Video! Elvis Brauer selgitab, miks tema ei lahkunud EKRE-st ja mis on ees ootamas SVG placeholder 33:20

Video! Elvis Brauer selgitab, miks tema ei lahkunud EKRE-st ja mis on ees ootamas

19. juuni hommikul vestlesime ettevõtja, aktivisti ja Tallinna Linnavolikogu linnavarakomisjoni liikme Elvis Braueriga, kes möödunud pühapäeval toimunud EKRE kongressil kandideeris erakonna juhatusse. “Võin täitsa puhta südamega öelda, et ma helistasin Martin Helmele juba kaks aastat tagasi ja ütlesin, et täpselt see, mis nüüd juhtus, et see ootab teid ees,” märgib ta.

Video! Märt Põder on loonud e-valimiste süsteemi, mis on turvalisem, kui riigi oma SVG placeholder 26:40

Video! Märt Põder on loonud e-valimiste süsteemi, mis on turvalisem, kui riigi oma

Vestlesime 15. juunil e-valimiste puudustele tähelepanu juhtiva infovabaduse ja digiõiguste aktivisti Märt Põdraga. Teemaks muidugi äsjased europarlamendi valimised, kus taaskord läks läbi mitu kehtetut e-häält. Lisaks rääkisime veebilehest, kuhu Põder on püsti pannud alternatiivse hääletusplatvormi, mis on turvalisem, kui riigi e-hääletamine. Nimelt on seal iga samm, erinevalt riigi e-hääletuse süsteemist, ka päriselt üle-kontrollitav.

Video! Dr Anti Kukkela Saaremaale plaanitavast ilmaradarist ja tervisele ohtlikust kiirgusest SVG placeholder 39:27

Video! Dr Anti Kukkela Saaremaale plaanitavast ilmaradarist ja tervisele ohtlikust kiirgusest

Keskkonnaagentuur on koos Saaremaa vallavalitsusega planeerinud 2023. aasta algusest ilma kohalikku elanikkonda kaasamata ilmaradari rajamist Üru ja Varkja küla vahele. 2023. a detsembris, kui ilmaradari projekt avalikustati, väljendasid enamus Varkja ja Üru külade inimestest selget vastuseisu ilmaradari rajamisele. Ilmaradari rajamisele vastuseisu väljendav allkirjastatud ühispöördumine saadeti Saaremaa vallavalitsusele. See ühispöördumine salastati. Nüüd kogutakse Varkja ilmaradari püstitamise peatamiseks allkirju Rahvaalgatus.ee lehel. 

Videointervjuu dr Lasni ja dr Javediga: mis toimus Genfis WHO Maailma Terviseassambleel SVG placeholder 16:40

Videointervjuu dr Lasni ja dr Javediga: mis toimus Genfis WHO Maailma Terviseassambleel

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) kõrgem võimuorgan Maailma Terviseassamblee kogunes 77. korda juuni esimesel nädalavahetusel Genfis, et kinnitada tervise-eeskirjade (IHR) muudatused. Samal ajal, 1. juunil kogunesid WHO peakorteri ette ka ligi 2 aastat WHO tervise-eeskirjade muudatuste ja pandeemialeppe kitsaskohtadele tähelepanu juhtinud arstid, teadlased, juristid, poliitikud ja teised aktivistid kogu maailmast, et anda WHO-le selge sõnum: me teame, mis toimub ja teeme kõik endast oleneva, et peatada tervisetürannia.

FB-live (10.06.24): Kas eurovalimised tõestavad, et valimispettust polegi olnud? SVG placeholder 23:56

FB-live (10.06.24): Kas eurovalimised tõestavad, et valimispettust polegi olnud?

10. juuni Facebooki otsesaates vaatasime eurovalimiste tulemusi Eestis ja pisut ka mujal. Kui kohalikel valimistel on seoses Reformierakonna võiduga aastaid räägitud e-valimiste pettusest, siis kas reformikate kesine tulemus tõestab, et mingit valimispettust polegi?

JÄRELVAATAMINE! Telegram Mastermind #4: Argo ja Eveliniga vandenõudest
SVG placeholder
SVG placeholder 2:01:15

JÄRELVAATAMINE! Telegram Mastermind #4: Argo ja Eveliniga vandenõudest

3. juunil toimus neljas Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastasid toimetuse ja lugejate küsimustele salapärased Argo ja Evelin. 

Video! Lamemaalased ostavad kohvi, vol 3 SVG placeholder 10:15

Video! Lamemaalased ostavad kohvi, vol 3

Miks tahab Hando kohtuda “Seinfeldi” ja “Curb Your Enthusiasmi” looja Larry Davidiga? Kas olla uhke, et oled eestlane või olla tänulik, et oled eestlane? Veel europarlamendi valimistest. Suvest. Paberkõrred vs plastikkõrred. Tallinn vs Minsk. 2 asja, mille eest käpiknukk Putinile tänulik olla.

FB-live (30.05.24): Kaja Kallase intekas rootslastele, reivihiti tsenseerimine ja Ilta-Sanomate peatoimetaja koroonatõdemus SVG placeholder 35:30

FB-live (30.05.24): Kaja Kallase intekas rootslastele, reivihiti tsenseerimine ja Ilta-Sanomate peatoimetaja koroonatõdemus

30. mai Facebooki otsesaates vaatasime taas üle päevakajalised teemad: Kallase jaburad väited Ukraina sõja teemal Rootsi väljaandele, Gigi D’Agostino klassikalise klubihiti “L’amour Toujours“ eetrikeeld Oktoberfestil, Ilta-Sanomate peatoimetaja sõnul olid koroonameetmed hävitav viga, eurovalimised, miljardäride maksustamine, Martin Helme närveldamine Äripäevas jne.

Telegrami Podcast #90 (TÄISPIKK): Psühhedeelikumid kui üksolemise õpetajad (külas Anneli Roots)
SVG placeholder
SVG placeholder 35:54

Telegrami Podcast #90 (TÄISPIKK): Psühhedeelikumid kui üksolemise õpetajad (külas Anneli Roots)

Mai teises pooles käis meie stuudios külas majandusharidusega panganduses ja kindlustusalal töötanud Anneli Roots, kes võttis juba mitu aastat tagasi karjäärialaselt ette kannapöörde ning tegeleb nüüd enesearengu teemadega, jagades oma mõtteid näiteks TikToki kanalil, mis on kogunud ligi 50 000 meeldimist. Lisaks sellele on Anneli suur reisimise fänn, annab postitantsu trenne ja veab Telegram.ee hommikupodcasti.

Telegrami Podcast #90 (POOLIK): Psühhedeelikumid kui üksolemise õpetajad (külas Anneli Roots) SVG placeholder 18:23

Telegrami Podcast #90 (POOLIK): Psühhedeelikumid kui üksolemise õpetajad (külas Anneli Roots)

Mai teises pooles käis meie stuudios külas majandusharidusega panganduses ja kindlustusalal töötanud Anneli Roots, kes võttis juba mitu aastat tagasi karjäärialaselt ette kannapöörde ning tegeleb nüüd enesearengu teemadega, jagades oma mõtteid näiteks TikToki kanalil, mis on kogunud ligi 50 000 meeldimist. Lisaks sellele on Anneli suur reisimise fänn, annab postitantsu trenne ja veab Telegram.ee hommikupodcasti.

Video! Lamemaalased ostavad kohvi, vol 2 SVG placeholder 19:25

Video! Lamemaalased ostavad kohvi, vol 2

Jätkame suvise meelelahutusena uue formaadiga: Lamemaalased lähevad ostavad kohvi ja teevad päevaplaane. Jaurame, miks on sama idee kandja Venemaal riigireetur aga Eestis putinist, europarlamendi valimistest ja loosungitest ning isiklikust enesearenguhüppest, mille tarvis on elust vaja eemaldada 5 asja. Mis need on? Vaata videost järgi.