Telegrami Podcast: Mudauputuse teooria – vandenõukultuuri kuum teema

  • 346 vaatamist
  • Avaldatud: aug. 28, 2021

Mudauputuse (mud flood) teooria on üks kuumemaid teemasid, mis viimastel aastatel vandenõukultuuri rikastanud on. Selle teooria uurijad juhivad tähelepanu, et paljud vanemad hooned üle maailma (sh ka Eestis) on ehitatud nõnda, et nende esimene korrus koos akendega oleks justkui maa all. Lisaks täheldatakse, et sõltumata asukohast (nt Euroopa või Aasia või USA) on vanad hooned ja kirikud ehitatud sarnases stiilis. Teooria kohaselt ei olegi need sajandeid vanad hooned ehitatud meie inimeste poolt vaid need pärinevad hoopis kunagisest Tartaaria tsivilisatsioonist, kes enne meid siin maapinnal elutses.

Legendi järgi toimus millalgi ca 200-400 aastat tagasi ülemaailmne kataklüsm ehk mudauputus, mille käigus Tartaaria tsivilisatsioon hävines ning seega on kõik vanad hooned hoopis välja kaevatud ja taastatud meie poolt.

Kui vanad hooned ja koguni terved linnad on erinevalt koolis õpetatule hoopis välja kaevatud, siis see tähendab, et meie tsivilisatsioon ei ole sadu või isegi tuhandeid aastaid vana, vaid me oleme siia kuidagi moodi sattunud suhteliselt hiljuti. Seda teooriat toetavad viimastel aastatel välja ilmunud vanad kaardid, raamatud ja fotod inimtühjadest linnadest. Selline foto võib tekitada küsimusi, et kas see linn oli seal juba enne seda kui inimesed sinna jõudsid? Leidub ka pilte sellest, kuidas inimesed justkui kaevavad välja muda all olevaid hooneid. Enamjaolt on need pildid Euroopa linnadest aga on ka USA linnasid. Vanadelt kaartidelt on näha, et Tartaaria oli ülemaailmne tsivilisatsioon, mille suuremad linnad asusid Ida-Euroopas ja Hiinas. Kui see on tõsi, siis Tartaaria puhul on tegemist suurima teadaoleva impeeriumiga. Tartaaria-teooria kohaselt on täna enamus Tartaaria ajast alles olevad hooned okupeeritud riiklike organisatsioonide poolt.

Tartaaria kohta liiguvad ka jutud, et kõik suuremad sõjad, ennekõike I ja II ms ja veel kestvad „sõjad“ Lähis-Idas on loodud viimaste olemasolevate Tartaaria kultuuripärandite (sh muuseumite) hävitamiseks. Minu jaoks on ilmselge, et sõdasid klassikalises mõttes (sinine versus punane) pole olemas vaid „sõja“ puhul on tegemist hoonete/infrastruktuuride lammutamise ja inimeste strateegilise ümberpaigaldamisega.

Võimalik mudauputus on üks korralik vandenõu kommikene, ühendades erinevaid legende, enne kõike aga piiblist tuntud Noa laeva lugu, erinevus on ainult selles, et see uputus võttis aset suhteliselt hiljuti ning vee asemel voolas muda. Samuti liiguvad jutud, et Tartaaria tsivilisatsiooni hävingule aitas kaasa ka nn. must katk.

Mudauputus toetab ka ajaloo pettust ennast, millest Telegramis palju kirjutanud oleme. Massid usuvad, et meie tsivilisatsioon on siin olnud (kümneid) tuhandeid aastaid ning Vana-Kreeka, Vana-Egiptus, Vana-Hiina jne on samuti tuhandeid aastaid vanad aga kui uurida esmaseid allikaid, siis ükski nendest antiik kultuuridest ja tsivilisatsioonidest ei ulatu kaugemale kui paarsada aastat. Need lood on kõigest paarsada aastat vanad, mis tähendab, et need kohad ja tsivilisatsioonid on samuti vaid paar sada aastat vanad, parimal juhul eksisteerisid need iidsed kultuurid 200 aastat tagasi aga ka see ei kõla loogiliselt vaid pigem on tegemist kaasaegsete muinasjuttudega.

Kui kirjutada Googlesse „tartaria”, siis üheks esimeseks vastuseks tuleb Vikipeedia lehekülg „Tartaria tablets” (Tartaaria tahvlid):

Tartaaria tahvlid on kolm plaati, mis väidetavalt avastati 1961. aastal neoliit külas nimega Tartaria, mis asub tänapäeva Rumeenias. Nende plaatide vanuse määramine on keeruline, sest nende peal ei saa teha carbon datingut (süsiniku tutvumine), nende stratigraafia on ebatäpne aga nad võivad pärineda 5300 eKr ehk on ca 7000 aastat vanad.

*Stratigraafia on geoloogia haru, mis uurib maakoort moodustavate kivimkehade ruumilist levikut ja neid kujundanud sündmuste ajalist järgnevust.

„Tahvlitel on sisselõigetega sümbolid ja arheoloogide seas on sel teemal olnud palju poleemikat, mõned väidavad, et sümbolid tähistavad varaseimat teadaolevat kirjutamisviisi maailmas. Sümboliteks peetakse Vinča sümboleid, ehkki mõned teadlased on neid pidanud sumerlasteks.“

Iroonia on aga selles, et kuigi Vikipeedias seisab, et plaatide vanust pole võimalik tuvastada, siis ekspertide hinnangul on nad ca 7000 aasta vanused. See tähendab, et masside jaoks on kõik sellised lood automaatselt reaalsus, sest eksperdid midagi väidavad. Need lood sõna otseses mõttes kirjutatakse ellu.

Ooo, miski on 7000 aastat vana…

Ei, ei… See asi võib olla kõigest 5 aastat vana, aga sellel on 7000 aastane ajalugu. Ning masside jaoks on see reaalsus. Kui teatud lugu piisavalt kaua korrata, siis nii pea, kui see talletub inimeste alateadvusesse, muutub see kollektiivseks reaalsuseks. Niimoodi ajalugu luuaksegi. Kokkuvõttes saab Tartaariat siduda nüüd enam vähem ükskõik millise iidse legendiga, nt Atlantisega.

Kuula/vaata Telegrami Podcasti mudauputuse teemal, kus minu vestluskaaslaseks on New Yorgis resideeruv Tambet, kes on mudauputuse fenomenil pingsalt silma peal hoidnud, sh vaatame ka Tambeti tehtud fotosid hoonetest New Yorgis, millel võib olla seos mudauputuse ja Tartaariaga.

 

Viited:

Kas viljandi oli merelinn? (venekeelne artikkel)
JonLevi Youtube’i kanal Tartaaria mudauputusest
David Wells jagab fotosid inimtühjadest Euroopa linnadest (ca 1860)
Filipp Druzhinin kirjeldab mudauputuse fenomeni Venemaa kontekstis
Conspiracy-R-Us (mudauputuse Youtube kanal)
Brasiilia mudauputused lähiminevikust (link 1, link 2, link 3)
Iisaku katedraal Peterburis
Telegrami heliplatvormid:

Soundcloud
Spotify
Podbean
iTunes
YouTube
Muusika: ROY KNOX – Earthquake [NSC Release]

Kirjuta meile: podcast@telegram.ee

Telegram.ee

Telegram @ Facebook

Telegram @ Instagram

 

Toimetas Hando Tõnumaa

(0) kommentaari

Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.

SVG placeholder Enim vaadatud

Vaata kõiki SVG placeholder
Telegrami uudised (40-41/23): Iisraeli rünnak kui sisetöö, vaktsiinid, tuuleenergia pettus ja me elame simulatsioonis SVG placeholder 09:11

Telegrami uudised (40-41/23): Iisraeli rünnak kui sisetöö, vaktsiinid, tuuleenergia pettus ja me elame simulatsioonis

Tere ees on ülevaade Telegrami uudistest oktoobrikuu esimesest poolest ehk 2023. aasta 40. ja 41. nädalast. Kahtlemata oli tähelepanu keskpunktis Iisraeli-Hamasi konflikt ja selle erinevad tahud. Miks on ikkagi nii, et Gaza sektori kannatused meie riigi suurima liitlase poolt nii vähe tähelepanu pälvivad, mida tähendab see, et Iisrael ise Hamasi luua aitas jne.

Telegrami FB-live (5.10.23): rahvatervishoiu seadus ja kognitiivne dissonants, Telegrami konverents
SVG placeholder
SVG placeholder 33:32

Telegrami FB-live (5.10.23): rahvatervishoiu seadus ja kognitiivne dissonants, Telegrami konverents

5. oktoobril oli meie Facebooki live´i keskmes sotsiaalministeeriumis koostatud rahvatervishoiu seaduse eelnõu, mis lubab muuhulgas hakata trahvima inimesi ja ettevõtteid, kes riigiametite ja -ametnike maailmavaatest väljapoole jäävaid taimi ja aineid enda ravimiseks soovitavad. 

Telegrami FB-live (19.09.2023): meditsiini usaldusväärsus ja lõhestunud kogukonna kokkutoomise võimalikkusest
SVG placeholder
SVG placeholder 27:33

Telegrami FB-live (19.09.2023): meditsiini usaldusväärsus ja lõhestunud kogukonna kokkutoomise võimalikkusest

19. septembril pidasime taas maha järjekordse FB-live´i, kus rääkisime pandeemialepingutest, meditsiinist ja alternatiivsest meditsiinist ja täiesti uutlaadi kogukonna loomisest.

Telegrami uudised (juuli/23): MEM Cafe, valitsus põletas 15 miljonit eurot, kliimapettus, UFO-d ja pöörlev pall SVG placeholder 08:37

Telegrami uudised (juuli/23): MEM Cafe, valitsus põletas 15 miljonit eurot, kliimapettus, UFO-d ja pöörlev pall

Pool suve on täiel kiirusel mööda kihutanud ja on aeg kokku võtta juulikuus ehk 2023. aasta 26.-30. nädalal Telegram.ee veergudel toimunu. Üht koma teist on selgunud nii koroonapiirangute kui ka -vaktsiinide kohta, Saksamaal plaanitakse uut “müüri”, kliimapettus on täistuuridel, kas ja kuidas erinevad üksteisest inim- ja lambakari ning mida räägitakse USA kongressis UFO-dest.

Telegrami Podcast #81(TÄISPIKK): Bitcoini mõistmiseks pead tundma raha ja kulla ajalugu (külas Bitcoin Eesti Podcast)
SVG placeholder
SVG placeholder 33:56

Telegrami Podcast #81(TÄISPIKK): Bitcoini mõistmiseks pead tundma raha ja kulla ajalugu (külas Bitcoin Eesti Podcast)

Teie ees on viimane suvekuudel salvestatud Podcast, kus Telegram.ee-d külastasid Bitcoin Eesti Podcasti eestvedajad ehk Viljam Valdmaa ja Silver Zimmermann, kellega sukeldusime rahandusmaailma telgitagustesse. 

VIDEO! Hando Tõnumaa: Kui Kaja astuks tagasi, siis saaksime kõik õnnelikuks ja miljonärideks… SVG placeholder 09:11

VIDEO! Hando Tõnumaa: Kui Kaja astuks tagasi, siis saaksime kõik õnnelikuks ja miljonärideks…

Riigi tasandil on erinevad praegused ja endised koroonaterroristid mures, et miks ühe koroonaterroristi abikaasa Venemaal äri ajab. Rahva tasandil on Kaja Kallase tagasiastumiseks loodud petitsioone ning endistest ja praegustest koroonaterroristidest opositsioonipartei plaanib selle nimel isegi meeleavaldust korraldada. Tundub, et tegemist on tõsise murega, mis vajab kiiret lahendust. Jääb mulje, et paljud on arvamusel, et kui Kaja astuks tagasi, siis saaksime kõik õnnelikuks ja miljonärideks…

Telegrami FB-live (29.08.23): Kallase skandaal, India kosmose multikas, surrogaadid, verepangad jpm. SVG placeholder 42:20

Telegrami FB-live (29.08.23): Kallase skandaal, India kosmose multikas, surrogaadid, verepangad jpm.

29. augustil rääkisime Facebooki otse-eetris lugejate tagasisidest, Kaja Kallase skandaalist, India väidetavast kosmoselennust, surrogaadi abil lapsevanemaks saamisest, et gay ei võrdu pedofiil (miks seda ikka veel seletama peab?), verepankade võimalikust mustast turust ja paljust muust.

Telegrami FB-live (22.08.23): kas sina oskad teisi inimesi PÄRISELT kuulata? Või kuuled seda mida tahad? SVG placeholder 35:01

Telegrami FB-live (22.08.23): kas sina oskad teisi inimesi PÄRISELT kuulata? Või kuuled seda mida tahad?

22. augusti hommikul, päev enne Kaja Kallase uut skandaali, läksime taas Facebookis live´i ja tõdesime peale eelmist live´i saadud tagasiside põhjal, et inimesed ei kuula mitte selleks et kuulda ja mõista, vaid selleks, et vastata, anda hinnangut jne.

Telegrami FB-live (15.08.2023): homöopaatia-sõda, tühi pilk, teaduse usaldusväärsus, iive! #frenchriviera
SVG placeholder
SVG placeholder 35:35

Telegrami FB-live (15.08.2023): homöopaatia-sõda, tühi pilk, teaduse usaldusväärsus, iive! #frenchriviera

Käisime puhkamas Prantsuse Rivieras ja kohtusime üle maailma kokku tulnud “vandenõuteoreetikutest” sõpradega (nt John Le Bon). Samal ajal lahvatas Eestis homöopaatia-sõda ja “teaduse usaldusväärsus” lõi teadlaste sõnul ainult ühe valesti tehtud uuringu tõttu kõikuma (hmm, huvitav, mis siis eelnevad 3 aastat toimus?). Meie aga surfame hoopis Tolle ja Krishnamurti lainetel…

Tulevikusaade #5(POOLIK): kui soovid rahu, siis valmistu rahuks (riigikaitse perspektiiv) SVG placeholder 18:23

Tulevikusaade #5(POOLIK): kui soovid rahu, siis valmistu rahuks (riigikaitse perspektiiv)

Teie ees on viies osa Telegrami 10. sünnipäevale pühendatud saatesarjast, mis keskendub tulevikule. Ja mitte sellele düstoopilisele tulevikule, mida nii peavoolumeedia kui ka alternatiivmeedia üksteise võidu eri nurkade alt maalivad, vaid positiivsele tulevikule. Kui mõte loob maailma, siis millist maailma oleme me võimelised looma positiivsete mõtetega?

Telegrami FB-live (1.08.2023): kuidas jääda mõistuse juurde selles maailmas + ootame vastuseid lugejaküsitlusele SVG placeholder 47:42

Telegrami FB-live (1.08.2023): kuidas jääda mõistuse juurde selles maailmas + ootame vastuseid lugejaküsitlusele

Alustasime augustikuud värske live´iga, kus vaatlesime kontrollühiskonna erinevaid tahke, süsteemi pool välja antavat infot ja sellele reageerimist. Lisaks rääkisime Telegrami lugejaküsitlusest, mis kestab augusti keskpaigani.

Telegrami FB-live (11.07.23): muljetame suve algust ja viimaseid uudiseid SVG placeholder 34:27

Telegrami FB-live (11.07.23): muljetame suve algust ja viimaseid uudiseid

11. juulil püüdsime pärast puhkust saada tagasi uudistelainele ja vaatasime üle, mis on suve esimeses pooles toimunud ja millised artiklid on Telegram.ee-s ja mujal ilmunud. Samuti rääkisime uuest podcastist.