PCR-testi leiutaja Kary Mullis: positiivne test ei tähenda tingimata, et inimene on haige või nakatunud
31 vaatamist
Avaldatud: okt. 07, 2020
Jaga:
PCR-testi kasutatakse üle maailma n-ö koroonapositiivsete tuvastamiseks ja kui test osutub positiivseks, siis peab inimene enamasti kaheks nädalaks karantiini jääma. Antud statistikat kasutab süsteem erinevate piirangute rakendamiseks, maskide kandmise õigustamiseks, majanduse kokku kukutamiseks jne…
PCR testi leiutaja ja selle eest ka Nobeli preemiaga pärjatud Kary Mullis on öelnud, et antud test ei tähenda kaugeltki seda, et inimene on tingimata haige või nakatanud. Ta ütleb allolevas videos, et kui PCR testi piisavalt võimendada, siis võib praktiliselt igas inimeses tuvastada peaaegu kõiki viiruseid.
Kuidas PCR-testi väärkasutatakse, tuvastades niinimetatud vabu viiruslikke RNA-sid, mis võivad, kuid ei pruugi proovis esineda?
Kary Mullis:
“PCR-i ei saa valesti kasutada. PCR-iga on nii, et kui sa seda hästi teed, võid tuvastada igaühel peaaegu kõike. Kui suudad võimendada ühte molekuli nii palju, et seda saab päriselt mõõta – mida PCR-test ka suudab, siis on vaid väga väheseid molekule, mida me kehas ühtegi ei leiduks.
Väärkasutus on see, et näiteks HIV-i ei pea testima, ei pea testima ka ülejäänut 10 000 nimetut retroviirust. Kellel on HIV, on üldiselt ka kõik muu, mida saab testida, neil on kindlasti… HIV on üsna haruldane viirus. Ainult ühel miljonil 250-300 miljonist ameeriklasest on see viirus.
PCR testimine on tõeliselt kvantitatiivne asi, mis ütleb sulle midagi looduse kohta ja selle kohta, mis seal on, kuid see võimaldab võtta väga väikese tüki ükskõik mida ja muuta see mõõdetavaks. Ja kui siis rääkida sellest, nagu see oleks tähtis, siis see on lihtsalt väärtõlgendus.
Need mõõtmised ei ole üldse täpsed. Need testid põhinevad kõik nähtamatutel asjadel, ja need tulemused on teatud mõttes tuletatud.
PCR testimine on lihtsalt protsess, mida kasutatakse millegi paljundamiseks. See ei ütle, et sa oled haige ja see ei ütle sulle, et see viirus, mille sa said, teeb su haigeks või midagi sellist.”
5. oktoobril oli meie Facebooki live´i keskmes sotsiaalministeeriumis koostatud rahvatervishoiu seaduse eelnõu, mis lubab muuhulgas hakata trahvima inimesi ja ettevõtteid, kes riigiametite ja -ametnike maailmavaatest väljapoole jäävaid taimi ja aineid enda ravimiseks soovitavad.
19. septembril pidasime taas maha järjekordse FB-live´i, kus rääkisime pandeemialepingutest, meditsiinist ja alternatiivsest meditsiinist ja täiesti uutlaadi kogukonna loomisest.
Teie ees on viimane suvekuudel salvestatud Podcast, kus Telegram.ee-d külastasid Bitcoin Eesti Podcasti eestvedajad ehk Viljam Valdmaa ja Silver Zimmermann, kellega sukeldusime rahandusmaailma telgitagustesse.
Kui Eestis on väga palju inimesi, kes krüptovaluutat ostavad, müüvad ja kasutavad, siis Zimmermann ja Valdmaa on veendunud, et ainus krüptoraha, mis on päriselt detsentraliseeritud ja turvaline, on Bitcoin.
Riigi tasandil on erinevad praegused ja endised koroonaterroristid mures, et miks ühe koroonaterroristi abikaasa Venemaal äri ajab. Rahva tasandil on Kaja Kallase tagasiastumiseks loodud petitsioone ning endistest ja praegustest koroonaterroristidest opositsioonipartei plaanib selle nimel isegi meeleavaldust korraldada. Tundub, et tegemist on tõsise murega, mis vajab kiiret lahendust. Jääb mulje, et paljud on arvamusel, et kui Kaja astuks tagasi, siis saaksime kõik õnnelikuks ja miljonärideks…
29. augustil rääkisime Facebooki otse-eetris lugejate tagasisidest, Kaja Kallase skandaalist, India väidetavast kosmoselennust, surrogaadi abil lapsevanemaks saamisest, et gay ei võrdu pedofiil (miks seda ikka veel seletama peab?), verepankade võimalikust mustast turust ja paljust muust.
22. augusti hommikul, päev enne Kaja Kallase uut skandaali, läksime taas Facebookis live´i ja tõdesime peale eelmist live´i saadud tagasiside põhjal, et inimesed ei kuula mitte selleks et kuulda ja mõista, vaid selleks, et vastata, anda hinnangut jne.
10 aastat tagasi – Telegram.ee esimesel tegutsemisaastal, maikuus 2013 – külastasid Telegrami kontorit EKRE noortekogu Sinine Äratus juhatuse liikmed Ruuben Kaalep ja Mait Kraun, kes tutvustasid avameelselt nii oma isiklikke kui ka erakonna vaateid. 10 aastat hiljem teeb esimene neist arvestatavat poliitilist karjääri, on olnud Riigikogu liige ja 2023. aastal loobunud uuesti parlamenti kandideerimast. Teine aga on astunud erakonnast välja, teinud karjääri ajakirjanikuna Äripäevas ning töötab nüüd majandusanalüütikuna Tavidis.
10 aastat tagasi – Telegram.ee esimesel tegutsemisaastal, maikuus 2013 – külastasid Telegrami kontorit EKRE noortekogu Sinine Äratus juhatuse liikmed Ruuben Kaalep ja Mait Kraun, kes tutvustasid avameelselt nii oma isiklikke kui ka erakonna vaateid. 10 aastat hiljem teeb esimene neist arvestatavat poliitilist karjääri, on olnud Riigikogu liige ja 2023. aastal loobunud uuesti parlamenti kandideerimast. Teine aga on astunud erakonnast välja, teinud karjääri ajakirjanikuna Äripäevas ning töötab nüüd majandusanalüütikuna Tavidis.
Vaatame üle Telegram.ee olulisemad uudised, mis ilmusid jaaninädalal ja vahetult enne ehk 2023. aasta 24. ja 25. nädalal. Fookuses olid seekord Ida-naabriga seotud teemad nagu kodude sundvõõrandamine Balti riikides, Euroopa poolne Vene gaasi ostmine ja Washington Posti teave Ukraina plaanist rünnata gaasijuhet.
“Kui toimus valimispettus, siis miks ainult sel aastal,” tõstatab intrigeeriva küsimuse infovabaduse ja digiõiguste aktivist ning e-valimiste puudustele tähelepanu juhtiv Märt Põder Zoomi-intervjuus Telegram.ee-le. Ta leiab, et kui kokku panna kogu Reformierakonna võidutsemise aja (2007–2023) sihipärane katkise e-hääletuse pidamine ja selle mitte kunagi ära parandamine + poliitikute huvi ja paadumus teha häälte nimel üks kõik mida, siis miks peaks eeldama, et e-valimised ei ole võltsitud? Põder on aga veendunud, et see tuleks välja ainult siis, kui vilepuhuja siseringist tunnistaks, et “Jah, me võltsisime e-valimisi.”
Telegrami stuudios käis külas ettevõtja, vabakutseline faktikontrollija ja omalaadne n-ö vandenõu-influencer Janno Kurss, kellega rääkisime vandenõudest, ärist, poliitikast ja kõigest muust.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.